علوم پایه مواد

روکش مقاوم در برابر شعله

روکش مقاوم در برابر شعله
نوشته شده توسط shiva salimian

چوب یک مصالح ساختمانی ثابت و همه کاره است که برای ساختن همه چیز از ارتفاعات و فرودگاه های بزرگ تا ساختمان های آپارتمانی استفاده می شود.  این در حالی است که از ابتلا به آتش نیز مصون نیست.  یک پوشش جدید می تواند از وقوع آن جلوگیری کند و در واقع از چوب ساخته شده است.

اشتراک گذاری

روکش مقاوم در برابر شعله برای چوب که از چوب ساخته شده

چوب یک مصالح ساختمانی ثابت و همه کاره است که برای ساختن همه چیز از ارتفاعات و فرودگاه های بزرگ تا ساختمان های آپارتمانی استفاده می شود.  این در حالی است که از ابتلا به آتش نیز مصون نیست. یک روکش می تواند از وقوع آن جلوگیری کند و در واقع از چوب ساخته شده است.

این محلول توسط دانشمندان مرکز تحقیقات فنی VTT فنلاند ساخته شده است، این ماده به نوبه خود از الیاف سلولز  میکروسکوپی بدست آمده از خمیر چوب است.

با استفاده از فن آوری ثبت شده ای معروف به (HefCel فیبریلاسیون آنزیمی با مقاومت بالای سلولز)، این نانوسلولوز ژل مانند 10 برابر مقاوم از مواد جامد مشابه است. در نتیجه، هنگامی که از چوب استفاده می شود که به طور طبیعی نانو سلولز به آن چسبیده است. در شکل گیری سدی محکم که از رسیدن اکسیژن به سطح آن چوب جلوگیری می کند بسیار خوب است.  این بدان معنی است که چوب در هنگام قرار گرفتن در معرض شعله احتمالاً قابل احتراق نیست.

تصور می شود که این روکش هنگام مخلوط کردن با یک رنگدانه می تواند بسیار مفید باشد، سپس به صورت رنگ یا لکه ای با اسپری یا برس زده شده بر روی چوب قرار گیرد.

مترجم: بهاره محجوب 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian

دیدگاهتان را بنویسید