حیوانات خانگی سبک زندگی

کاسه ی الکترونیکی برای حیوانات خانگی

اگر صاحب چندین سگ و یا گربه هستید ممکن است با مشکل سرقت مواد غذایی یک گربه توسط گربه دیگر مواجه باشید. موسسه ی اطلاعات ایتالیایی ولتا با تحقیق بر روی حیوان خانگی تصمیم گرفته است با ساخت دستگاهی از این اتفاق جلوگیری کند. این دستگاه در حال حاضر‌ در CES 2019 به نمایش گذاشته شده است

اشتراک گذاری

کاسه ی الکترونیکی

اگر صاحب چندین سگ و یا گربه هستید ممکن است با مشکل سرقت مواد غذایی یک گربه توسط گربه دیگر مواجه باشید. موسسه ی اطلاعات ایتالیایی ولتا با تحقیق بر روی حیوان خانگی تصمیم گرفته است با ساخت دستگاهی از این اتفاق جلوگیری کند. این دستگاه در حال حاضر‌ در CES 2019 به نمایش گذاشته شده است.

موکی‌ دارای‌ یک‌ کاسه ی متحرک با قابلیت مغناطیسی است و یک دوربین با زاویه دید جلو (سلفی) دارد. تا زمانی که کاربر‌ مجاز، سگ یا گربه از‌ دستگاه استفاده نکند یک پوشش شفاف پلی کربنات دسترسی به هر ماده ی غذایی موجود در کاسه را مسدود می کند.

وقتی حیوان به این کاسه ی الکترونیکی نزدیک شود از یک ریز پردازنده ی یک پارچه که شامل یک شبکه ی عصبی عمیق برای شناسایی هویت حیوان است از طریق تشخیص چهره استفاده میکند.

اگر مشخص کند که  آن سگ یا گربه ی مورد نظر است کاسه به طور موقت به عقب کشیده می شود و به آنها امکان می دهد غذا بخورند این ویژگی بر طبق ویژگی برخی تلفن های همراه برای باز کردن صفحه کلید است. با استفاده از برنامه های تلفن هوشمند صاحبان حیوانات اهلی میتوانند هنگامی که حیوان غذا خورده است به همراه هشدار هایی مبنی بر خالی شدن کاسه متوجه این امر شوند. موکی می تواند درون کاسه را مشاهده کند و قادر است که تشخیص دهد همه ی مواد غذایی مصرف شده است. به عنوان یک اشانتیون می توانید چراغی برای این دستگاه تهیه کنید که به حیوانات خانگی کمک کند کاسه ی خود را در تاریکی پیدا کنند. ولتا در ماه سپتامبر قصد داری موکی را وارد بازار کند و قیمت آن حدود ۱۸۹ دلار است.

مترجم: بهاره محجوب 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian

دیدگاهتان را بنویسید