ایده های خوب سبک زندگی

لگو یادگیری ‌بریل را جذاب می کند

لگو یادگیری ‌بریل را جذاب می کند
نوشته شده توسط shiva salimian

اگرچه مجموعه ای از اجر های ساختمانی رنگارنگ که ازپلاستیک ساخته شده است معمولا میتواند بچه ها را برای ساعت ها در  خانه سرگرم کند لگو نیز‌ چنین کار مشابهی را در کلاس انجام می دهد. بنیاد لگو هم اکنون از اجر های ویژه ای برای کمک به بچه های نابینا برای یادگیری‌بریل از طریق بازی استفاده می کند.کنفرانس برندها این هفته در پاریس در های خود را به روی بازدیدکنندگان باز کرده است و بنیاد لگو امروز‌ از یک‌پروژه ی جدید(اجرهای بریلی‌لگو) رونمایی کرده است.

اشتراک گذاری

یادگیری ‌بریل با لگو 

اگر چه مجموعه ای از آجر های ساختمانی رنگارنگ که از پلاستیک ساخته شده است معمولا میتواند بچه ها را برای ساعت ها در  خانه سرگرم کند لگو نیز‌ چنین کار مشابهی را در کلاس انجام می دهد. بنیاد لگو هم اکنون از آجرهای ویژه ای برای کمک به بچه های نابینا برای یادگیری‌ بریل از طریق بازی استفاده می کند. کنفرانس برندها این هفته در پاریس در های خود را به روی بازدید کنندگان باز کرده است و بنیاد لگو امروز‌ از یک‌ پروژه ی جدید (آجرهای بریلی ‌لگو) رونمایی کرده است.

اولین بار در سال ۲۰۱۱ توسط انجمن دانمارکی نابینایان به بنیاد پیشنهاد شد و مجددا در سال ۲۰۱۷ توسط بنیاد دورینا نویل برزیل برای نابینایان پیشنهاد شد. نمونه های اولیه اکنون در دانمارک و برزیل، انگلیس و نروژ مورد ازمایش قرار می گیرند. چاپخانه ی امریکا برای نابینایان به کمک مجموعه ای از ازمون ها برای انتخاب مدارس در امریکا از سپتامبر کمک می‌کند. فیلیپ جزو عضو اتحادیه ی نابینایان گفت با وجود هزاران کتاب صوتی و برنامه های رایانه ای که اکنون در دسترس هستند تعداد  کمتری از بچه ها در حال یادگیری و خواندن بریل هستند. این امر به ویژه هنگامی اهمیت دارد که می دانیم کاربران بریل اغلب مستقل هستند، سطح تحصیلات بالاتری دارند و فرصت های شغلی بهتری دارند.

پروژه ی لگوی بریل آجری به گونه ای طراحی شده است که به کودکان نابینا و کم بینا امکان یادگیری بریل را به روش‌ سرگرم کننده می کند. آجر های استاندارد لگو با تعدادی گل میخ در صدر قرار گرفته است تا به آنها امکان اتصال به یکدیگر داده شود تا سازه ای به وجود آید. گل میخ های موجود در اجر بریل استفاده از این آجرها را راحت ترمی کند. با استفاده از هر خانه ی آجری گل میخ هایی مانند حروف و اعداد جداگانه از الفبای بریل قرار گرفته اند هم چنین هر اجر داری یک حرف یا کارکتر چاپ شده در بالاست تا بزرگسالان و کودکان بینا بتوانند در کنار دانش آموزان نابینا بازی کنند و یادبگیرند.

سیستم، هم چنین از زبان های مختلف پشتیبانی می‌کند از جمله دانمارکی، نروژی، انگلیسی و پرتغالی. آجرهای ‌بریل آلمانی، اسپانیایی و فرانسوی قرار است در امسال ساخته شوند. نسخه ی نهایی آجر بریل لگو حاوی حدود ۲۵۰ آجر در ۵ رنگ است که الفبای بریل شامل شماره ی ۰ تا ۹ و چند نماد ریاضی را پوشش می دهد.  این محصول برای انتخاب موسسات در سال ۲۰۲۰ توزیع می شود.

مترجم: بهاره محجوب 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian

دیدگاهتان را بنویسید