حمل و نقل هواپیما

پرواز نخستین هواپیمای بدون فلپ جهان

پرواز نخستین هواپیمای بدون فلپ جهان
نوشته شده توسط shiva salimian

مانور دادن اولین هواپیمای بدون فلپ در حال پرواز با استفاده از هوای دمیده سیستم BAE به جای سایر سطوح کنترل. تاریخ، چنین هواپیماهایی را کمتر تجربه کرده است. این هواپیما از دو فناوری جدید استفاده می کند که این شرکت می گوید: روزی در طراحی هواپیما انقلابی ایجاد می شود.

اشتراک گذاری

مانور دادن اولین هواپیمای بدون فلپ در حال پرواز با استفاده از هوای دمیده سیستم BAE به جای سایر سطوح کنترل. تاریخ، چنین هواپیماهایی را کمتر تجربه کرده است. این هواپیما از دو فناوری جدید استفاده می کند که این شرکت می گوید: روزی در طراحی هواپیما انقلابی ایجاد می شود. امروزه هواپیماهای معمولی برای پرواز روی هر چیز دیگری‌ غیر از یک خط مستقیم به یک مجموعه ی پیچیده ای از فلپ ها بر آیرلون ها، آسانسورها و سایر سطوح کنترل تکیه میکنند. با وجود گذشت  بیش از یک قرن از توسعه ی هواپیماها این سیستم بسیار خام است و ناکار آمد به نظر می رسد و به منظور انجام کار به قطعات مکانیکی پیچیده، گران و سنگین نیاز دارد.

ماگما با همکاری دانشگاه منچستر و دولت انگلیس ایجاد شده است، ماگما، سطوح کنترلی را جایگزین فناوری ساده تر (هوای دمیده) میکند که جریان هوا را از روی بال ها با مکنده های هوای مافوق صوت (سریع) از داخل کنترل میکند. ماگما، هم اکنون در حال آزمایش دو فناوری بدون فلپ است اولین مورد کنترل چرخشی بال نام دارد در این حالت هوا از طریق شکاف های باریک در اطراف یک لبه ی بالگرد مخصوص به شکل خاصی مهار می شود و به طرز فوق العاده ای دمیده می شود تا همان کار آیرلون را انجام دهد. مورد دوم باعث از بین رفتن اگزوز جت موتور با دمیدن هوا در داخل نازل برای تغییر سطح هواپیما می شود. طبق گفته ی BAE فناوری ماگما این پتانسیل را دارد که هم کنترل و هم عمکرد هواپیماهایی که سبک تر، ارزان تر و قابل اعتماد تر هستند را بهبود بخشد علاوه براین با ازبین بردن شکاف ها و لبه های سطوح کنترلی و با تولید انعکاس کمتر راداری از دید رادار ها مخفی می مانند. این هیجان انگیز است که بخشی از یک تلاش طولانی مدت برای تغییر شیوه ی کنترل هواپیما انجام شده است و همه ی این کارها به اختراع بالگرد توسط برادران رایت برمیگردد. این پروژه ی عالی توسط دانش آموزان انجام شده است و خاطر نشان کرد که نواور واقعی در مهندسی باید بیشتر به دنبال راه حل های عملی برای صدها چالش فنی کوچک باشد (رئیس دانشگاه منچستر).

مشارکت با سیستم های BAEبه ما این امکان را داده است که به عنوان یک دانشگاه روی تحقیق کردن تمرکز کنیم و سیستم های  BAE مسیر کاربرد صنعتی را فراهم می کند. ما اولین ازبین برنده ی نازل محرک مایعات خود را از پلاستیک های چسبنده به دست آوردیم و تقریبا ۲۰ سال آن را روی یه فنر خشک کن مو آزمایش کردیم. امروزه سیستم های BAE درحال چاپ سه بعدی وسایل هواپیما از مواد تیتانیوم است و ما در حال آزمایش آنها در پشت یک موتور جت هواپیما هستیم که توسط تیم پروژه طراحی شده است و از این بهتر نمی شود.

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian

دیدگاهتان را بنویسید