ایده های خوب سبک زندگی کودکان و والدین

لگو یادگیری‌بریل را سرگرم کننده و جذاب می کند

نوشته شده توسط voiceadmin

اگرچه مجموعه ای از اجر های ساختمانی رنگارنگ که ازپلاستیک ساخته شده است معمولا میتواند بچه ها را برای ساعت ها در  خانه سرگرم کند لگو نیز‌ چنین کار مشابهی را در کلاس انجام می دهد. بنیاد لگو هم اکنون از اجر های ویژه ای برای کمک به بچه های نابینا برای یادگیری‌بریل از طریق بازی استفاده می کند.کنفرانس برندها این هفته در پاریس در های خود را به روی بازدیدکنندگان باز کرده است و بنیاد لگو امروز‌ از یک‌پروژه ی جدید(اجرهای بریلی‌لگو) رونمایی کرده است.

اولین بار در سال ۲۰۱۱ توسط انجمن دانمارکی نابینایان به بنیاد پیشنهاد شد و مجددا در سال ۲۰۱۷ توسط بنیاد دورینا نویل برزیل برای نابینایان پیشنهاد شد. نمونه های اولیه اکنون در دانمارک و برزیل،انگلیس و نروژ مورد ازمایش قرار می گیرند. چاپخانه ی امریکا برای نابینایان به کمک مجموعه ای از ازمون ها برای انتخاب مدارس در امریکا از سپتامبر کمک می‌کند.فیلیپ جزو عضو اتحادیه ی نابینایان گفت با وجود هزاران کتاب صوتی و برنامه های رایانه ای که اکنون در دسترس هستند تعداد  کمتری از بچه ها در حال یادگیری و خواندن بریل هستند. این امر به ویژه هنگامی اهمیت دارد که می دانیم کاربران بریل اغلب مستقل هستند،سطح تحصیلات بالاتری دارند و فرصت های شغلی بهتری دارند.

پروژه ی لگوی بریل اجری به گونه ای طراحی شده است که به کودکان نابینا و کم بینا امکان یادگیری بریل را به روش‌سرگرم کننده می دهد. اجر های استاندارد لگو با تعدادی گل میخ در صدر قرار گرفته است تا به انها امکان اتصال به یکدیگر داده شود تا سازه ای به وجود اید.گل میخ های موجود در اجر بریل استفاده از این اجرهارا راحت ترمی کند.با استفاده از هر خانه ی اجری گل میخ هایی مانند حروف و اعداد جداگانه از الفبای بریل قرار گرفته اند هم چنین هر اجر داری یک حرف یا کارکتر چاپ شده در بالاست تا بزرگسالان و کودکان بینا بتوانند در کنار دانش اموزان نابینا بازی کنند و یادبگیرند.

سیستم، هم چنین از زبان های مختلف پشتیبانی می‌کند از جمله  دانمارکی،نروژی، انگلیسی و پرتغالی. اجر های بریل المانی، اسپانیایی و فرانسوی قرار است در امسال ساخته شوند.نسخه ی نهایی اجر بریل لگو حاوی حدود ۲۵۰ اجر در ۵ رنگ است که الفبای بریل شامل  شماره ی ۰ تا ۹ و چند نماد ریاضی را پوشش می دهد.  این محصول برای انتخاب موسسات در سال ۲۰۲۰ توزیع می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

voiceadmin

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید