حمل و نقل خودرو

اولین مسیر کابلی برای جابجایی ماشین در جهان

اولین مسیر کابلی برای جابجایی ماشین در جهان
نوشته شده توسط shiva salimian

پس از یک مسابقه بین المللی معماری ، استودیوی سازمان ملل برای طراحی ترمینال جدید تونل اتومبیل رو در روسیه انتخاب شده است.  همه چیز در ارتباط با این پروژه از قبل برنامه ریزی شده بود ، این پروژه به عنوان اولین تونل بین مرزی جهان توسط این شركت انجام شده است و کانالی بین چین و روسیه زده شد تا ارتباط بین این دوکشور راحت تر است.

اشتراک گذاری

اولین مسیر کابلی برای پیوند روسیه و چین

پس از یک مسابقه بین المللی معماری، استودیوی سازمان ملل برای طراحی ترمینال جدید تونل اتومبیل رو در روسیه انتخاب شده است. همه چیز در ارتباط با این پروژه از قبل برنامه ریزی شده بود، این پروژه به عنوان اولین تونل بین مرزی جهان توسط این شركت انجام شده است و کانالی بین چین و روسیه زده شد تا ارتباط بین این دو کشور راحت تر است.

ترمینال تونل اتومبیل، که شامل Strelka KB نیز است، در کنار رودخانه آمور قرار دارد که بین شهر بلاگووشینسک روسیه و هایه چین جریان دارد (طرف چینی این پروژه هنوز مشخص نشده است).

سیستم تونل کشی جدید از دو خط تشکیل شده و چهار مسیر را در بر‌دارد که هرکدام دارای ظرفیت 60 سرنشین هستند، به علاوه فضای چمدان آنها نیز در نظر گرفته شده است.  انتظار می رود کل سفر تقریباً هفت دقیقه و نیم طول بکشد.

سیستم های اتومبیل تونل شکل جدیدی از وسایل حمل و نقل عمومی را ارائه می دهند که بسیار پایدار و قابل اطمینان است و بسیار سریع و معتبر می باشد. (بن ون بركل استودیوی سازمان ملل متحد)

هر چند كه در درجه اول یك راه حل عملگرانه است، اما تونل های اتومبیل نیز راهی بسیار مرسوم برای مسافرت هستند زیرا آنها را قادر می سازند كه فضای بیرون را ببینند و تجربه ی دیگری داشته باشند.

با عبور از مرز طبیعی رودخانه آمور، تونل اتومبیل Blagoveshchensk – Heihe اولین سیستم تونل کشی خواهد بود که به دو کشور و فرهنگ می پیوندد. این تونل ثروت عظیمی برای ترمینال شهر بلاگووشنشنسک بود که نه تنها فاصله هارا کم کرده بود بلکه باعث ایجاد یک هویت جدید فرهنگی و در آمیختگی فرهنگ ها شد.

استودیوی سازمان ملل می گوید: طراحی ساختمان تونل مسیر کابلی از یخ زدگی منظم رودخانه آمور الهام گرفته شده است. این برنامه شامل یک سکوی مشاهده بلند است که منظره هایی از Amur به سمت Heihe، سایر نقاط مشاهده، یک باغ روفنج، یک رستوران / مرکز همایش و مناطق امنیتی مانند فرودگاه را در خود جای داده است.

ما هنوز در مورد تاریخ افتتاح حرفی نزده ایم اما استودیوی سازمان ملل به ما گفت که انتظار می رود افتتاح تونل اتومبیل Blagoveshchensk سال آینده باشد.

مترجم: بهاره محجوب 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian

دیدگاهتان را بنویسید