سبک زندگی معماری

خانه حلقه ای در ژاپن

خانه حلقه ای در ژاپن
نوشته شده توسط shiva salimian

خلق آرامش در یکی از باغ های مشهور ژاپن در یک محله ی شلوغ از کیوتو امکان پذیر است. شرکت معماری tomohiro hataو همکارانش با ساخت یک خانه حلقه ای در اطراف یک باغ با استفاده از پنجره های بزرگ و ایوان های کم عمق باعث ایجاد یک ارتباط منحصر به فرد بین داخل و خارج خانه شدند، به این طریق مشکلی را برطرف کردند.

اشتراک گذاری

خلق آرامش در یکی از باغ های مشهور ژاپن در یک محله ی شلوغ از کیوتو امکان پذیر است. شرکت معماری tomohiro hata و همکارانش با ساخت یک خانه حلقه ای در اطراف یک باغ با استفاده از پنجره های بزرگ و ایوان های کم عمق باعث ایجاد یک ارتباط منحصر به فرد بین داخل و خارج خانه شدند، به این طریق مشکلی را برطرف کردند.

این خانه از یک خانه باغ مشهور قرن 17 در غرب کیوتو الهام گرفته است که اکنون به عنوان یک جاذبه گردشگری محبوب و نمونه ای از معماری خوب ژاپنی پذیرای گردشگران است.  مشتری به دنبال خرید یک مکان ارامش بخش در میان ویلا های باغ مانند بود، اما با دیدن باغی در میان چهار ساختمان که ان را احاطه کرده بودند، فکری به ذهنش رسید.

این معمار و همکارانش ماکتی از این باغ دوران امپراطوری را ساختند و آن را به کانون اصلی خانه حلقه ای تبدیل کرده اند، از این طریق طرحشان را اجرا کرده اند.  این خانه دو طبقه دارای حیاط در وسط خود است و از آنجایی که در باغچه اطراف خود حول محور باغ قرار دارد، بدین معنی که چشم اندازهای این فضای سبز مرکزی از هر طرف قابل مشاهده هستند.

پنجره های بزرگ کف به سقف، بالکن های کم عمق و فضای بدون پرده این رابطه ی بین فضای داخلی و خارجی را تقویت می کنند، با حرکت افراد در تمام خانه، به نظر می رسد که منظره در حال تغییر است.

“سرپرست این شرکت می نویسد:” من بسیار خوشحال می شوم اگر از طریق این پروژه بتوانم امکانات جدیدی را برای یک خانه شهری فراهم کنم و  بر این اساس سود خوبی به دست آورم. “

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian

دیدگاهتان را بنویسید