سبک زندگی معماری

خانه ی اپرای یخی

خانه اپرای یخی
نوشته شده توسط shiva salimian

هنینگ لارسن با پروژه هایی مانند شهربازی، هنینگ لارسن استعداد  خاصی را برای تولید پروژه های چشم نواز از خود نشان داد. این موضوع بار دیگر با اپرای تازه (خانه ی اپرای یخی) افتتاح شده تائید می کند که به گونه ای طراحی شده است که شبیه به یک قطعه ی بزرگ از یخ های ترک خورده در سطح دریاچه می باشد.

اشتراک گذاری

خانه ی اپرای یخی با طراحی: هنینگ لارسن

هنینگ لارسن با پروژه هایی مانند شهربازی، هنینگ لارسن استعداد خاصی را برای تولید پروژه های چشم نواز از خود نشان داد. این موضوع بار دیگر با اپرای تازه (خانه ی اپرای یخی) افتتاح شده تائید می کند که به گونه ای طراحی شده است که شبیه به یک قطعه ی بزرگ از یخ های ترک خورده در سطح دریاچه می باشد.

خانه ی اپرای یخی دو شیب متفاوت دارد نمای آن سفید است، مصالحش از جنس بتون هستند. سطح شیبدار، سقف هایی هستند که به راحتی در سطح زمین لمس می شوند و بازدیدکنندگان را به لذت بردن از منظره دعوت می کند. ترک خوردن یخ در دریاچه ی یخ زده باعث حرکت پوشش محکم پشت خانه می شود که محفظه های یخ های عمومی را محاصره می کند تا فضای داخلی روشن تر به نظر برسد.

ورودی های مختلف ساختمان به مسیری در حوالی متصل می شود که منظره ای از دریاچه و فضای داخلی دریا را می توان در آنجا دید.

بالکن های داخلی و راه پله ها از نمای داخل و داخل سالن قابل دسترسی هستند. فضای داخلی اپرا 70.000 متر مربع می باشد. دارای یک سالن تئاتراست و می تواند تا 1400 نفر در خود جای دهد و یک سالن ثانویه ی کوچکتر با ظرفیت 500 دارد.

اپرا به گونه ای طراحی شده است که انواع مختلفی از رویدادها را برگزار کند. علاوه بر این سالن ثانویه کوچکتر به یک مکان عمومی باز میشود که گنجایش آن 10.000 نفراست ودر فضای باز می باشد. محوطه سازی نیز قابل توجه است. یک تفرجگاه در دریاچه و در پارک های کوچک از جمله باغ های سنتی چینی ها امکانات تفریحی و تجاری گذاشته شده است.

مترجم: بهاره محجوب 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian

دیدگاهتان را بنویسید