سبک زندگی معماری

معتبر ترین جایزه ی معماری انگلستان

معتبر ترین جایزه ی معماری انگلستان
نوشته شده توسط shiva salimian

موسسه ی سلطنتی معماران انگلیس از انتخاب پروژه های خود برای فهرست کوتاه جایزه ی استرلینگ 2019 خبر داد. نکات برجسته شامل یک خانه که از چوب پنبه ساخته شده است. شش نامزد نهایی از جوایز ملی انتخاب شده اند و سرانجام در 8 اکتبر به برنده،جایزه اهدا می شود. برندگان معتبرترین جایزه ی معماری انگلیس عبارتند ازهاستینگ پیر، بلن برگ، نیوپرت استریت.

اشتراک گذاری

جایزه ی معماری انگلستان

موسسه ی سلطنتی معماران انگلیس از انتخاب پروژه های خود برای فهرست کوتاه جایزه ی استرلینگ 2019 خبر داد. نکات برجسته شامل یک خانه که از چوب پنبه ساخته شده است. شش نامزد نهایی از جوایز ملی انتخاب شده اند و سرانجام در 8 اکتبر به برنده، جایزه اهدا می شود. برندگان معتبرترین جایزه ی معماری انگلیس عبارتند از هاستینگ پیر، بلن برگ، نیوپرت استریت.

مدیر بنیاد جایزه ریبا می گوید: لیست کوتاه جایزه ی ریبا استرلینگ نشان از شهرت جهانی و بی نظیر معماری انگلستان دارد. ساختمانی را نمی توان یافت که به اندازه ی این 6 ساختمان از نظر نوع شناسی و مقیاس متنوع تر باشند. یک سالن تئاتر روستایی تا ایستگاه راه اهن ملی گسترده شده است اما انچه بین انها مشترک است خلاقیت فوق العاده و بالاترین کیفیت مواد و توجه به جزئیات است. یک خانه از چوب پنبه ساخته شده است، فضای داخلی به لطف چندین چراغ قوه، پرنور به نظر می رسد.

ایستگاه پل لندن، توسط گریم شاو، یک پروژه ی عظیم است که باعث بهبود اتصال ریلی در یک ناحیه از انگلستان از نورفلک تا ساحل جنوبی می شود.پیاده رو ها گسترده شده و مناطق تاریک در فضاهای پرنور قرار گرفته اند. این خانه در فضای سبز قرار دارد و انگار با ان فضا ترکیب شده است. سقف ان بسیار پیچیده است و از 1800 تیره چوب و 380.000 قطعه ی جداگانه تشکیل شده است.

خیابان میخائیل ریچز و کتی هاولی یک مسکن اجتماعی است. هر یک از انها از 100 خانه تشکیل شده است و دارای استاندارد پاسی هوس است که از سطح بالای استحکام و عایق کاری برای ارائه ی بهره وری انرژی چشم گیری طراحی شده است. استفاده از اجرهای مدرن، کاشی های سقفی و  پوشش های فلزی سوراخ شده به شما کمک می کند که احساس مدرن بودن نسبت به این پروژه داشته باشید.

خانه ی اپرای  ویسر فورد واتسون من آرشیتکت در لایس ترایر است. این پروژه در حیاطی که متعلق به قرن هفدهم است ساخته شده است. معماران ساختمان ذکر شده کار خارق العاده ای انجام داده اند که افزودن طرح های جدید به ساختمان قدیمی، فضای صمیمی را ایجاد کرده است.

پارک مجسمه سازی و ستون توسط معماران فیدن فولس در محوطه ی برتون هول ساخته شده است. پارک مجسمه سازی در دهه ی 1970 افتتاح شد و این مرکز بازدید کنندگان بسیاری را به سمت خود جذب می کند. این بنا از جنس بتون می باشد.

مترجم: بهاره محجوب 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian

دیدگاهتان را بنویسید