حمل و نقل خودرو

مینی کمپرسور هوای قابل حمل

مینی کمپرسور هوای قابل حمل
نوشته شده توسط shiva salimian

کمپرسور (متراکم) های هوایی قابل حمل، کاملاً جدید نیستند، اما غالباً حجیم هستند، در دامنه محدود و زشت هستند.  در پاسخ به این مسائل، تیمی از مهندسان و طراحان محصول از هنگ کنگ، یک کمپرسور پمپ جمع و جور  و چند منظوره برای نسل آیفون را ارائه داده اند.

اشتراک گذاری

مینی کمپرسور برای چرخ های دوچرخه و ماشین و حتی توپ بسکتبال

کمپرسور (متراکم) های هوایی قابل حمل، کاملاً جدید نیستند، اما غالباً حجیم هستند، در دامنه محدود و زشت هستند.  در پاسخ به این مسائل، تیمی از مهندسان و طراحان محصول از هنگ کنگ، یک کمپرسور پمپ جمع و جور  و چند منظوره برای نسل آیفون را ارائه داده اند.

راه اندازی این مینی کمپرسور در شرکت kickstarter انجام شده است. این دستگاه با اینکه همه چیز را از توپ بسکتبال گرفته تا چرخ های اتومبیل و دوچرخه باد می کند اما در این روند جالب به نظرمی رسد.  اگر چراغ برق توسط خدمه اپل طراحی شده، این متراکم کننده باید از نظر اندازه مشابه چراغ برق باشد، چرا نباید یک پمپ تایر به اندازه وسایل قابل حمل دیگر ما به نظر برسد؟ به خصوص هنگامی که بیشتر پیشنهادات فعلی مانند یک دریل بی سیم از نام تجاری خانگی گرفته شده است.

طراحان ادعا می کنند که نور شایر مینی، کوچکترین و قابل حمل ترین متراکم کننده تایر در جهان است و شاید هم باشد، اما به لطف مسابقات و نوآوری، این نوع ادعاها تمایل به ماندگاری بیش از حد ندارند.  دیگر محصول ها مانند این محصول کوچکتر هستند، اما تمام ویژگی های آن را ندارند. با این وجود، در حالی که 208 میلی متر (8.2 اینچ) طول و 40 میلی متر قطر دارد، Norshire Mini یک کمپرسور واقعی در هر مکانی است و فضای بسیار کمی را در جا دستکشی، کوله پشتی یا حتی بر روی دوچرخه اشغال میکند. (به اندازه ی یک قلاب کوه نوردی قابل حمل است)

برنامه ریزان در صفحه متراکم کننده سه دکمه را در نظر دارند.  هر دو نوع برقی و شارژی از طریق فندک اتومبیل 12 ولت یا همان آداپتور 5V / 2A DC که برای تلفن خود استفاده می کنید قابل شارژ هستند.  تنها تفاوت بین این مدل ها سرعت پمپ و حداکثر فشار هوا – 175 psi با 10 لیتر در دقیقه برای نسخه پرقدرت و 65 psi با 17 لیتر در دقیقه برای نسخه شارژی است.  وزن هر دو در حدود 450 گرم (1 پوند) است.

گزینه سوم، متراکم کننده بدون باتری است که دارای همان امتیاز خروجی باتری شارژی است اما در ابعاد 156 میلی متر (6 اینچ) کوتاه و سبک تر و در وزن 300 گرم (0.66 پوند) و باید به منبع تغذیه 12 ولت وصل شود.

همه مدل ها دارای صفحه نمایش OLED با لمس خازنی، با ویژگی فشار تایر لحظه ای هستند که در صورت رسیدن فشار دلخواه PSP kpa و mpa، فشار استاندارد را نشان می دهد و ترموستاتی (تنظیم کننده دما) که دمای فن خنک کننده را تنظیم می کند.

قیمت ها از (HKD390 49 دلار آمریکا) برای نسخه Mini Batteryless Norshire، دارای شیلنگ هوا و دهانک ها،کابل های شارژ کننده و جعبه ی ذخیره است، در حالی که نسخه شارژی و نسخه برقی از (HKD550 70 دلار آمریکا) و (HKD600 77) دلار) به ترتیب شروع می شوند.

این کمپین به هدف خود بعد از گذشت یک هفته از زمان اجرا رسیده است و اگر همه چیز برای برنامه ریزی حمل و نقل در سراسر جهان خوب پیش بینی شود، انتظار می رود که در ماه جاری با پشتیبانی نسخه های بدون باتری و شارژی  با نسخه برقی در سپتامبر عرضه شود.

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian

دیدگاهتان را بنویسید