سبک زندگی معماری

برج رابینسون سنگاپور

برج رابینسون سنگاپور
نوشته شده توسط shiva salimian

شرکت KPF به ندرت آسمان خراش هایی به طرح یک مستطیل شیشه ای ساده میسازد و تعداد کمی‌از ‌آسمان خراش های ساخته شده توسط‌ این شرکت، زیبا به نظر می رسند. جدیدترین پروژه ی ان یک برج ۱۷۵ متری (۵۷۴ فوتی) در سنگاپور با طراحی‌چشم نواز و مقدار قابل توجهی‌ فضای سبز از جمله یک باغ میباشد.

اشتراک گذاری

درباره ی برج رابینسون

شرکت KPF به ندرت آسمان خراش هایی به طرح یک مستطیل شیشه ای ساده میسازد و تعداد کمی ‌از ‌آسمان خراش های ساخته شده توسط‌ این شرکت، زیبا به نظر می رسند. جدیدترین پروژه ی آن یک برج ۱۷۵ متری (۵۷۴ فوتی) در سنگاپور با طراحی ‌چشم نواز و مقدار قابل توجهی‌ فضای سبز از جمله یک باغ میباشد.

در سال ۲۰۱۴ مقامات سنگاپور قانونی را تصویب کردند مبنی بر این که هر گونه فضای سبز تخریب شده به دلیل ساختن برج ‌باید با فضای سبز موجود در آن منطقه جایگزین‌شود این مسئله منجر‌ به ایجاد پروژه های‌ سرسبزی‌ مانند کامپونگ و تراس های واحه در ایالت این شهر شده است. طراحی‌ برج رابینسون طبق قانون است و هم‌ چنین نقشه ی ‌آن عجیب‌ و غریب می‌باشد و یک‌ v شکل در طراحی ‌آن قرار دارد. این پروژه به متراژ 24000 متر مربع یعنی ‌259400 فوت مربع که با همکاری‌ A61 ایجاد شده است از دو بخش اصلی تشکیل شده است هر دو بخش دارای نمایی فوق العاده هستند. این ایوان به یک ایوان بزرگ که در بالای پشت بام باغ مانند و فضای تراس قرار دارد متصل شده است.

بالای‌ ایوان کوچک برج رابینسون که توسط تکیه گاه های زاویه دار در محل نگهداری شده است خانه ی مناسبی است که به دلیل شکل چند وجهی آن به یک گوهر، مانند شده است. فضای داخلی آن از ۲۰ طبقه فضای اداری و فضای سبز و یک باغ سر پوشیده بزرگ با اتاق درختان در بالا تشکیل شده است. برس فیشر، مدیر طراحی گفت: در هسته ی اصلی این پروژه چالش های هم پوشانی‌ برای برنامه ریز‌ی ساخت فضای اداری در یک مکان نامنظم با بررسی های محیطی ارائه شده است. راهروی برج رابینسون برج را از فضای سبز جدا میکند.

فضای سبز در منطقه ی منحصر به فردی واقع شده است و یک بوتیک هم در آن منطقه وجود دارد.

مترجم: بهاره محجوب 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian

دیدگاهتان را بنویسید