حمل و نقل کشتی

اولین کشتی کروز هیبریدی جهان به آب افتاد

اولین کشتی کروز هیبریدی جهان به آب افتاد
نوشته شده توسط shiva salimian

کشتی های سنتی دریایی انواع مشکلات آب و هوایی را برای شهرهایی که رفت و آمد فراوان دارند، ایجاد میکنند، بخصوص در نقاط مهمی مانند بارسلونا و ونیز، افراد محلی این شهرها مرتبا در مقابله با مواد سمی که در لنگرگاه ها و در هنگام عبورکشتیها  پمپ میکنند، اعتراض میکنند.

اشتراک گذاری

اولین کشتی کروز

کشتی های سنتی دریایی انواع مشکلات آب و هوایی را برای شهرهایی که رفت و آمد فراوان دارند، ایجاد میکنند، بخصوص در نقاط مهمی مانند بارسلونا و ونیز، افراد محلی این شهرها مرتبا در مقابله با مواد سمی که در لنگرگاه ها و در هنگام عبور کشتی ها  پمپ میکنند، اعتراض میکنند.

اما شرکت نوروژی Hurtigruten  که به دنبال آینده ای سبز تر است، اخیرا  سفر دریایی را با اولین کشتی کروز هیبریدی  MS Roald Amundsen  که فقط با نیروی باتری حرکت می کند آغاز کرد.

Hurtigruten از سال ۱۸۹۳ فعالیت میکند و در سراسر جهان سفرهایی را انجام میدهد. طی چند سال آینده، وی در حال برنامه ریزی برای اضافه کردن چند کشتی هیبریدی به ناوگان خود است.

MS Roald Amundsen نام کاوشگر نروژی است که نخستین بار در سال 1911 از قطب جنوب عبور کرد و اسم این کشتی هیبریدی به افتخار این شخص نامگذاری گردیده است. این کشتی طور خاص برای آب های قطبی و غیر عادی طراحی شده و دارای انواع امکانات لوکس و تفریحی است که از یک کشتی مدرن کروز انتظار دارید.

کافه ها، عرشه های مشاهده وسیع، استخر بینهایت، وان های گرم در فضای باز خصوصی و بالکن های خصوصی در بیش از نیمی از کابین ها، فضای کافی برای ۵۳۰ مهمان و حتی یک مرکز علمی برای آموزش و سرگرمی در این کشتی تفریحی پیش بینی شده است.

با این وجود، نکته اصلی تفاوت کشتی مسافرتی Ms Roald Amundsen با دیگر کشتی ها این است که تماماً با سوخت های فسیلی همانند گاروئیل به حرکت در نمی آید و محور هیبریدی آن باعث میشود که حداقل بخشی از سفر را به برق متکی باشد. امید سازندگان این کشتی کاهش انتشار کربن به میزان ۲۰ درصد است.

کشتی جدید و لوکس رولد آموندسن برای اولین بار در ساحل غربی نروژ در ابتدای یک مسیر مسافرت بود که کاپبتان  Kai Albrigtsen  دستور خاموش کردن موتورهای دیزلی و سوئچ به موتورهای برقی را صادر کرد. در آن لحظهMs Roald Amundsen  به اولین کشتی برقی جهان تبدیل شد.

منبع: Hurtigruten

https://newatlas.com/hybrid-cruise-ship-battery-hurtigruten/60429

مترجم: بهاره محجوب 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian