سبک زندگی کودکان و والدین

بهترین اسباب بازی های مدرن 2018

بهترین اسباب بازی های مدرن 2018
نوشته شده توسط shiva salimian

امروزه بسیاری از اسباب بازی ها، ترکیبی از تکنولوژی های نوین رباتیک، مکانیک، فیزیک و کامپیوتر هستند. بچه های این روزگار بسیار مشتاق ساختن یک اسباب بازی و یا سر هم کردن آن هستند. در این فرایند مهارت های بسیاری نیز می آموزند و این یک فرصت عالی برای پرورش مهارت کودکان است.

اشتراک گذاری

امروزه بسیاری از اسباب بازی ها، ترکیبی از تکنولوژی های نوین رباتیک، مکانیک، فیزیک و کامپیوتر هستند. بچه های این روزگار بسیار مشتاق ساختن یک اسباب بازی و یا سر هم کردن آن هستند. در این فرآیند مهارت های بسیاری نیز می آموزند و این یک فرصت عالی برای پرورش مهارت کودکان است.

 

مینگ لینگ

 

مینگ لینگ بلوک های چوبی هستند که با تغییر موقعیت آنها می توان اشکال جدیدی ساخت، به تازگی یک اپلیکیشن ارائه کرده است که کودک پس از سر هم کردن این قطعات چوبی میتواند آنها را به وسیله این اَپ اسکن کرده و به آنها در محیط اپلیکیشن جان ببخشد. قیمت این بسته به همراه اپ 19.99 دلار است.

 

چوب جادویی هری پاتر: چمدان جادویی هری پاتر

تکنولوژی گاهی اوقات کمی حس جادویی بخود میگیرد! پس چرا درست به ان رجوع نکنیم و درس های جادوگری هری پاتر را یاد نگیریم. جعبه ی جادویی هری پاتر اساسا یک کتابچه راهنما، یک اپلیکیشن و یک چوب دستی قابل برنامه ریزی است. در این چوب دستی جادویی یک شتاب سنج و یک مغناطیس سنج برای ثبت حرکات دست وجود دارد و زمانی که این چوب دستی را در هوا تکان می دهید این حرکات به اپلیکیشن منتقل و پردازش می شود. این حرکات را می توان برای 70 بازی به کار برد که به بچه ها یاد می دهد چطور چوب را به عنوان کنترل کننده ی حرکت برنامه اجرا کنند. به طوری که حرکت های ویژه ای، جادوهای مختلفی را فعال می کنند. قیمت این بسته 99 دلار است.


درون اسباب بازی، تلو: DJI TELLO

امروزه بسیاری از هواپیماهای بدون سرنشین در اطراف ما پرسه می زنند اما طبق معمول برند دی جی ای (DJI) از همه بهتر است. این دستگاه برای پرواز کردن خیلی ساده و سرگرم کننده است. “تلو” یک زمان پرواز 13 دقیقه ای دارد و می تواند از یک گوشی هوشمند با یک کنترل کننده از راه دور، کنترل شود. هواپیمای کوچک بدون خلبان می تواند با استفاده از دکمه های خاموش شدنش، در مسیر های پروازی از پیش تعیین شده مثل دایره حرکت کند. قیمت این بسته 79 دلار است.


پیانوی کاغذی نینتندو: نین تیندو لابو

نین تندو در حال حاضر یک کنسول بازی بزرگ برای کودکان است اما اگر به دنبال راهی هستید که کمی بیشتر بازی کنید لابو را فراموش نکنید. این کیت های ساخت مقوا، لذت بازی های ویدئویی، رضایت مندی از لگو، خلاقیت صنایع دستی و اموزش ماهرانه یک اسباب بازی را باهم ترکیب میکنند. هر مجموعه ی لابو شامل چندین صفحه از مقوا است که شما به انها فشار می اورید و اشکال را در کنسول تعویض می کنید. این صفحه ی نمایش کنترل حرکت، لرزش و حسگر های مادون قرمز را به عنوان یک پیانو یا هر اسباب فیزیکی دیگر به دست می گیرد. قیمت این بسته 59.99 دلار است.


وکتور، ربات خانگی:
وکتور

وکتور آخرین ربات خانگی است که می تواند کارهای خانه را انجام بدهد. مثل تنظیم کردن تایمر و به روزرسانی هوا و همچنین به برخی سوالات اساسی نیز پاسخ می دهد. وکتور با شخصیتی ساخته شده که الکس نام دارد. قیمت این ربات از 175 تا 250 دلار می باشد.

ربات کروی شکل: SPHERO BOLT 

این نسخه ای از یک توپ ربات چند منظوره به نام بولت می باشد که دارای تمرکز بیشتری روی کدگذاری نسبت به دیگر ربات ها است. بولت می تواند با استفاده از یک نرم افزار به کار گرفته شود یا به عنوان یک کنترل کننده برای بازی استفاده شود. داخل پوسته ی شفاف آن سنسور های پیشرفته ای است که به ان کمک می کند تا در اطراف و با استفاده از ارتباطات مادون قرمز نزدیک با بولت های مجاور صحبت کند. اما در نسخه جدید قابلیت دریافت حرکات چشم و شبکه ای از لامپ های LED رنگین کمانی است که می تواند برای نمایش رنگ ها و انیمیشن های ساده و ایموجی ها برنامه ریزی شود. قیمت این اسباب بازی 149.99 دلار است.

 

کار آگاه بازی روی نقشه و یافتن نتیجه در اپلیکیشن: آژانس کار آگاهی اسمو 

اگر شما در دهه های 1980 و 1990 بزرگ شده اید احتمالا کتاب های “والدو کجاست؟ “را خوانده اید. این بازی همراه با 8 نقشه ی فیزیکی و یک ذره بین می باشد. هر نقشه شبیه به صحنه ای است و بازیکنان باید چیزهای خاصی پیدا کنند مثلا یک شخصیت برجسته و یا یک بچه گربه گمشده. این کار را با گرفتن ذره بین روی صفحه ی بازی و مشاهده وقایع آن قسمت از نقشه در اپلیکیشن بازی انجام میدهید. با این برنامه می شود حقایق مربوط به جغرافیا، تاریخ و فرهنگ را به آموزش داد. قیمت آن 39 دلار است.

 

مرد آهنی در واقعیت مجازی: مرد آهنی با تجربه ی ای آر (AR) 
چرا بچه ها می خواهند مرد آهنی باشند. تجربه ی قهرمان شدن به آنها اجازه می دهد تا ماسک را کنار بگذارند و در همانجا در اتاق نشیمن باهم مبارزه کنند. کلاه مرد آهنی در واقع یک کلاه واقعیت مجازی است که صفحه گوشی را به عنوان نمایشگر وقایع اطراف بصورت مجازی استفاده می کند. قیمت این بسته 49.99 دلار است.

 

دوختن قطعاتی که نور می دهند: دوختن و لذت بردن 

یک ترکیب جالب از کیت های الکترونیکی را ساخته و به هم بدوزید. این اسباب بازی فناوری دوختن کیت های الکترونیکی تهیه کرده است که کودکان می توانند از ان برای ساخت چیزهایی استفاده کنند که پس از نصب در محل می تواند لامپ هایی را بر روی لباس نمایش دهند. این مجموعه شامل چندین مربع برش خورده می باشد که می توانند به شکل های مختلف برش داده شوند و می توانند روی نمونه های پلاستیکی دوخته شوند. این کار با استفاده از رشته های الکترو نخ بر روی مدار های الکتریکی انجام می گیرد. قیمت این اسباب بازی 25 دلار است.

 

لگوی کنترلی: لگوی کنترل شده با موبایل بت منی 

امروزه هیچ اسباب بازی بدون یک کیت لِگو کامل نمیشود. این لگو قادر به ساخت یک وسیله ی نقلیه نیست اما زمانی کامل می شود که بتواند با استفاده از یک برنامه ی موبایل راه اندازی شود. جعبه ی این اسباب بازی شامل 321 قطعه لِگو، یک کیت الکترونیکی و یک باتری است. در نهایت وسیله ی تکمیل شده دارای چهار چرخ متحرک و یک کابین خلبان خواهد بود. قیمت این پک 99.99 دلار است.

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian