تکنولوژی موبایل

تحقیقات مربوط به تکنولوژی درون ماشینی گوگل

تحقیقات مربوط به تکنولوژی درون ماشینی گوگل
نوشته شده توسط shiva salimian

خودرو سازی و تکنولوژی های بزرگ میگویند: نرم افزارهای اندروید و گوگل سیستم مرکزی اطلاعاتی در ماشین های GM در جنگ در حال پیشرفت را تایید خواهد کرد. برای کنترل فضای اطلاعاتی که در ماشین های جدید است، گوگل تنها بر نمونه اندکی ناحیه ها پیروزی یافته است. این و موتور های عمومی نشان دادند که سیستم عمل گرای اندروید بزرگ، سیستم سرگرمی اطلاعاتی در ماشین های GM را تایید خواهد کرد که با برخی نمونه ها در سال ۲۰۲۲ شروع میشود.

اشتراک گذاری

خودرو سازی و تکنولوژی های بزرگ میگویند: نرم افزارهای اندروید و گوگل سیستم مرکزی اطلاعاتی در ماشین های GM در جنگ در حال پیشرفت را تایید خواهد کرد. برای کنترل فضای اطلاعاتی که در ماشین های جدید است، گوگل تنها بر نمونه اندکی ناحیه ها پیروزی یافته است. این و موتور های عمومی نشان دادند که سیستم عمل گرای اندروید بزرگ، سیستم سرگرمی اطلاعاتی در ماشین های GM را تایید خواهد کرد که با برخی نمونه ها در سال ۲۰۲۲ شروع میشود.
برای نگرانی آینده راننده های cadillac ،buick ،GMC دسترسی داخلی به نقشه گوگل و توانایی استفاده از دستیار گوگل برای برقراری تماس تلفنی، پیام فرستادن، موزیک، رادیو و… بدون استفاده از تلفن همراه میسر خواهد بود. و نتیجه ی تحقیقات این است که مردم آن چه را نیاز دارند میخواهند. این برای بیشتر مشتری های گوگل قابل دسترسی است و برای ۱۷٪ از ماشین های جدید نیازی نیست موبایل به همراه داشته باشید.

درسال های اخیر گوگل ،آمازون، اپل و مایکروسافت تلاش کرده اند به ماشین ها راه پیدا کنند و بسیاری از آن ها با سازنده های اتومبیل همکاری کرده اند. مایکروسافت با Ford ،Kia و Hyundaiوامازون با آئودی، تویوتا، فورد و… .الکسا را ​​در ده ها مدل گنجانده و بعد از آن Echo Auto همین کار را برای سواری های قدیمی تر انجام می دهد.

رابط کاربری جدید GM، بر خلاف Android Auto، که فقط یک رابط تلفن را روی صفحه مرکز قرار می دهد، سیستم عامل Android را در ماشین ادغام می کند.

“بسیاری از مشتریان ما تجربه تکنولوژی تعبیه شده در ماشین را ترجیح می دهند.” “و آنها انتظار دارند که آن را با آنچه در دست خود است ارتباط برقرار کند.” Android Auto و Apple Carplay این ارتباط را ارائه می دهند، اما با محدودیت هایی.

Android Auto اساساً Android را در کنار هر سیستم موجود در اتومبیل اجرا می کند. اگر می خواهید از پادکست به رادیوی ماشین تغییر دهید، باید بین دو رابط جابجا شوید. آنها برنامه هایی مانند نقشه های گوگل را در صفحه اصلی نمایش می دهند، اما صفحه نمایش بالای فرمان را نمی بینند ، جایی که فرمان های ناوبری بدون نگاه کردن به جاده، راحت تر مشاهده می شوند.

یاسر میرزا، مدیر ارشد محصولات پلتفرم تجاری متصل به جنرال موتورز می گوید:

همکاری GM-google سیستم درون ماشین را پیشنهاد میدهد. شرکت ها چیزی که ramic سیستم ترکیبی یافته می نامد ارتقاع خواهند داد. این یعنی هیچ انتقالی بین دو نرم افزار لازم نیست. راننده ها هم چنین قادرند سرما و گرما را کنترل کنند با وجود اینکه ramic و mirza این را رد کردند و گفتند پیشرفت تنها در شروع کردن است. شرط خوبی است. با وجود این نرم افزار GM کنترل را در هر سیستمی که باعث رانندگی بهتر میشود به دست میگیرد.ramic و mirza وقتی درباره شرایط شرکتشان برای استفاده از اطلاعات پرسش شد اعتراض کردند ولی google با قاطعیت گفت که اطلاعات بیشتری برای گردش در زمین جمع میکند.

بعلاوه مسائل مربوط به حریم خصوصی، مشتری ها از سازنده ها شکایت نمیکنند. این سیستم ها سخت استفاده میشوند و زود از دور خارج میشوند. مشکل چرخ خودرو یک مشکل دیرینه است. در سیستم الکترونیک ماشین از ۲۰۱۳ مشکلات زیاد شده است و در حال پیشرفت است. infortainment یک راه حل اساسی است.

این امر عمدتاً به این دلیل است که خودرو سازان عمق استعداد نرم افزار را در شرکتهایی مانند Google و Apple پیدا نکردند.

Polestar، مارک عملکرد الکتریکی Volvo، معامله مشابهی با Google دارد و از سیستم infotainment مبتنی بر Android در Polestar 2 استفاده می کند.

یک سیستم سرگرمی خوب نیاز به طیف وسیعی از تخصص دارد. مهندسینی که می توانند از طراحی UX تا نرم افزاری که دستورات گفتاری را درک می کند، همه کارها را انجام دهند. بنابراین معقول است که خودروسازان با شرکتهایی که می توانند این کار را به خوبی انجام دهند، معامله کنند و آنچه را که می خواهند به مشتریان خود ارائه دهند.

هانس- ورنر کائاس، تحلیلگر صنعت اتومبیل مک کینزی

این تبدیل به جدول می شود که شما یکپارچه سازی یکپارچه را با تلفن هوشمند ارائه می دهید.” بنابراین جای تعجب نیست که ولوو و آئودی نیز از اندرویدی در وسایل نقلیه خود استقبال کرده اند، و برند Polvo با محوریت عملکرد الکتریکی ولوو اخیراً اولین وسیله نقلیه خود را که دارای سیستم عامل مبتنی بر اندروید یعنی Polestar 2 بود، معرفی کرد.

Kaas می گوید: “این تبدیل به جدول می شود که شما یکپارچه سازی یکپارچه را با تلفن هوشمند ارائه می دهید.” بنابراین جای تعجب نیست که ولوو و آئودی نیز از اندرویدی در وسایل نقلیه خود استقبال کرده اند، و برند volvo با محوریت عملکرد الکتریکی اخیراً اولین وسیله نقلیه خود را که دارای سیستم عامل مبتنی بر اندروید یعنی Polestar 2 بود، معرفی کرد.

برای گوگل، قفل کردن سیستم خود در بخش قابل توجهی GM در بازار آمریکا، یک کودتای اپل رقیب است. (سخنگوی اپل به سؤالات مربوط به برنامه های آینده این شرکت در شرکت پاسخ نداد.) و کااس می گوید که جنگهای زیادی باقی خواهد ماند. “ما در 20 دقیقه اول یک بازی فوتبال 90 دقیقه ای هستیم.”

مترجم:بهاره محجوب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian