پزشکی علوم پایه

تفاوت باکتری روده در نوزادان سزارین و واژینال

تفاوت باکتری روده در نوزادان سزارین و واژینال
نوشته شده توسط shiva salimian

نوزادان متولد سزارین باکتری های روده متفاوتی نسبت به متولدین واژینال دارند – اما این اختلافات تا حد زیادی بین نوزادان بین 6 تا 9 ماه از بین می رود. این مطابق بزرگترین مطالعه تأثیر حالت تولد بر میکروبیوم است. تحقیقات قبلی نشان می دهد نوزادان متولد شده توسط بخش C احتمالاً هنگام تولد باکتری های به دست آمده در بیمارستان را جمع آوری می کنند، در حالی که متولدین واژینال میکروب ها را از مادر خود جمع می کنند.

اشتراک گذاری

نوزادان متولد سزارین باکتری های روده متفاوتی نسبت به متولدین واژینال دارند – اما این اختلافات تا حد زیادی بین نوزادان بین 6 تا 9 ماه از بین می رود. این مطابق بزرگترین مطالعه تأثیر حالت تولد بر میکروبیوم است. تحقیقات قبلی نشان می دهد نوزادان متولد شده توسط بخش C احتمالاً هنگام تولد باکتری های به دست آمده در بیمارستان را جمع آوری می کنند، در حالی که متولدین واژینال میکروب ها را از مادر خود جمع می کنند. از آنجا که تصور می شود میکروبیوم روده کاملاً پیچیده با سلامتی است، این اختلافات پیشنهاد شده است که نوزادان با قطعه C احتمال ابتلا به چاقی، آسم و اگزما را بیشتر کنند.

 برای بررسی این پدیده، فیلد و همکارانش از 596 نوزاد متولد شده در بیمارستان های انگلستان نمونه های مدفوع جمع آوری کردند. نمونه ها توسط والدین نوزادان در چند هفته اول زندگی و زمانی که بچه ها بین 6 تا 9 ماه سن داشتند جمع آوری شد. 

این فرضیه این است که لحظه تولد ممکن است نوعی لحظه ترموستاتیک برای سیستم ایمنی باشد… که سیستم ایمنی بدن را برای زندگی آینده تعیین می کند.

نیگل فیلد در کالج دانشگاه لندن

ما كاملاً آزمایش كردیم تا نشان دهیم كه كودك كودك در این پست برای چند روز بسیار پایدار است.”

پیتر Brocklehurst، مؤسس، دانشگاه دانشگاه بیرمنگام، انگلستان

این تیم دریافتند که در حدود 80 درصد از نوزادان متولد C، در هنگام تولد باکتریهای بیمارستانی در روده خود دارند، در حالی که در مقایسه با 50 درصد از نوزادان متولد شده واژینال. و باکتریها حدود 30 درصد از کل باکتری های موجود در نوزادان C را تشکیل می دهند، در مقایسه با فقط 10 درصد در نوزادان متولد شده واژینال. اما با گذشت زمان از شیر گرفتن نوزادان در حدود 6 تا 9 ماهگی، این اختلافات تا حد زیادی از بین رفته بود. و همه نوزادان سالم بودند، بنابراین محققان نمی توانند بگویند که آیا عوارضی برای سلامتی وجود دارد یا خیر.

ما پیامدهای بلند مدت این یافته ها را نمی دانیم.

فیلد

این یافته ها نباید مادران انتظار را از معاینه C خارج کند. وی گفت: “زنان غالباً به سزارین نیاز دارند ، یا بعضی از خانمها سزارین را انتخاب می كنند، و اگرچه این تحقیق زمینی است، اما در حال حاضر این امر نباید مانع از سزارین زنان شود.”

آلیسون رایت از کالج سلطنتی و متخصص زنان و زایمان در انگلستان


این یافته آب سردتری را نسبت به عمل کاشت بذر واژن ریخته است، که در سالهای اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. ایده این است که یک سواب در واژن زنی که قرار است مقطع C داشته باشد، قرار داده و سپس سواب را روی صورت یا دهان کودک پاک کنید تا باکتری هایی را که ممکن است در بدو تولد واژن برداشته باشد تحویل دهد.

این عمل توسط بدن بالینی توصیه نمی شود، زیرا می تواند خطرناک باشد. این یافته ها می گوید که یافته های جدید حاکی از آن است که این نکته نیز بی معنی نخواهد بود – به نظر می رسد باکتری های جمع آوری شده در هنگام تولد واژن از ناحیه مقعد به جای واژن می آیند.

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian