تکنولوژی لپ تاپ

قدرتمندترین لپ تاپ جهان

قدرتمندترین لپ تاپ جهان
نوشته شده توسط shiva salimian

برای افرادی که از لپ تاپ فقط برای وبگردی یا ارسال ایمیل استفاده می کنند، مطمئنا لپ تاپ های قدیمی برای آن ها کافی خواهد بود. اما برای دانشمندان، انیماتورها و مهندسین حرفه ای، ممکن است استفاده از این لپ تاپ ها خسته کننده باشد. در IFA 2019 این هفته، ایسوس از قدرتمندترین لپ تاپ گرافیکی  ProArt StudioBook One با یک GPU کاملاً مضحک 24 گیگابایتی اشاره کرد.

اشتراک گذاری

برای افرادی که از لپ تاپ فقط برای وبگردی یا ارسال ایمیل استفاده می کنند، مطمئنا لپ تاپ های قدیمی برای آن ها کافی خواهد بود. اما برای دانشمندان، انیماتورها و مهندسین حرفه ای، ممکن است استفاده از این لپ تاپ ها خسته کننده باشد. در IFA 2019 این هفته، ایسوس از قدرتمندترین لپ تاپ گرافیکی ProArt StudioBook One با یک GPU کاملاً مضحک 24 گیگابایتی اشاره کرد.

نیروی این لپ تاپ از Nvidia’s Quadro RTX 6000 نسخه ی موبایل ناشی می شود و نسخه های دسکتاپ آن از SIGGRAPH در سال گذشته منشا گرفته است. ویژگی اصلی GPU ردیابی پرتوهای زمان واقعی است که گفته می شود مسیر نور را از طریق صحنه های مجازی ردیابی می کند و بازتاب، انکسار و پراکندگی واقع بینانه را ایجاد می کند.
با گرافیک 24 گیگابایتی، این باعث می شود ProArt StudioBook One با حاشیه ای گسترده، قدرتمندترین لپ تاپ باشد. عنوان دوم این فهرست نیز متعلق به انویدیا است و لپ تاپ های آن 16 GB Quadro RTX 5000 را در اوایل سال جاری عرضه می کند.

اگر به نظر می رسد یک پردازنده گرافیکی 24 گیگابایتی حتی برای سخت ترین گیمرها کافی نیست،  8GB RTX 2080 برای نیاز مصرف کننده ها بسیار زیاد است. در عوض، ترکیب Quadro RTX و لپ تاپ هایی که در آن ساخته شده است، برای مشاغل  مهندسی و استفاده ی آن ها در طراحی، ساخته شده اند. این شامل مجموعه ای از داده های عظیم، ویرایش ویدیوی 8K، ساخت انیمیشن ها و محیط های سه بعدی دقیق است.

البته، ProArt StudioBook One  دارای مشخصات بالا در کنار GPU نیز هست. این مجهز به پردازنده اکتاوری Intel Core i9 2.4  گیگاهرتز و رم 32 گیگابایتی و حاوی یک ترابایت حافظه ی SSD است و با صفحه نمایش 15.6 اینچی 4K  در صدر قرار دارد.

از آنجا که آن اجزاها مستعد گرمای بیش از حد هستند، ایسوس آن ها را به بالای دستگاه منتقل کرده است. به این ترتیب، وقتی صفحه نمایش باز است، در پشت صفحه قرار می گیرند. سیستم خنک کننده ی جدید در هنگام استفاده بیش از حد، شاسی را با زاویه 4.57 درجه باز می کند و باعث می شود هوای بیشتری به CPU و GPU برسد. گرما از طرفین صفحه نمایش خارج می شود و مانع آسیب رسیدن به آن می شود. هنوز در مورد در دسترس بودن یا قیمت گذاری ProArt StudioBook One اطلاعات دقیقی در دسترس نیست، اما با توجه به اینکه Quadro RTX 6000 خود دارای برچسب قیمتی بیش از 3500 دلار است، شرط می بندم که قیمت آن از این مقدار کمتر نمی شود.

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian