تندرستی سبک زندگی

مرگ خاموش با مصرف محصولات غیرقانونی THC

مرگ خاموش با مصرف محصولات غیرقانونی THC
نوشته شده توسط shiva salimian

نگرانی ها درمورد گزارش های مداوم بستری افراد مختلف در رابطه با مصرف سیگار الکترونیکی همچنان رو به رشد است. سازمان بهداشت و درمان اورِگان (OHA) در حال بررسی مرگ فردی است که در ماه ژوئیه بدلیل مصرف سیگار الکترونیکی رخ داده است، در حالی که اکنون برخی گزارش ها حاکی از آن هستند که مایعات غیرقانونی  THC ممکن است عامل بسیاری از بیماری ها باشد.

اشتراک گذاری

نگرانی ها درمورد گزارش های مداوم بستری افراد مختلف در رابطه با مصرف سیگار الکترونیکی همچنان رو به رشد است. سازمان بهداشت و درمان اورِگان (OHA) در حال بررسی مرگ فردی است که در ماه ژوئیه بدلیل مصرف سیگار الکترونیکی رخ داده است، در حالی که اکنون برخی گزارش ها حاکی از آن هستند که مایعات غیرقانونی THC ممکن است عامل بسیاری از بیماری ها باشد.

از اواخر آگوست، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC) گزارش دادند که 215 مورد از بیماری های شدید تنفسی تحت بررسی است. در 25 ایالت، تمام موارد مربوط به نوجوانان یا بزرگسالان جوان بودند که با علائم تنفسی مشابه، به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه کردند. تنها چیزی که در بین این افراد مشترک است، مصرف سیگار الکترونیکی است.

هفته ی گذشته به دنبال اطلاعیه ی مقامات بهداشتی در ایلینویز، مبنی بر فاش شدن مرگ یک بیمار مبتلا به بیماری های تنفسی، مشخص شد که پرونده ی فردی که در ماه ژوئیه درگذشته، مطابق با گزارش های مشکوک مبنی بر مصرف سیگار الکترونیکی است که در سراسر کشور گسترش یافته است. جزئیات بسیار کمی توسط OHA پیرامون آن مرحوم فاش شده است.

اخیرا از یک دستگاه سیگار الکترونیکی یا دستگاه بخار حاوی شاهدانه یا مواد مخدر حشیش استفاده کرده بود.

بیانیه ی آژانس در مورد فرد پیرامون مرگ یک بیمار

ما هنوز علت دقیق این بیماری ها را نمی دانیم – ممکن است از طریق آلودگی در مواد موجود در مایعات یا چیز دیگری مانند خود دستگاه ایجاد شده باشد. علاوه بر اینکه فرد از سیگار الکتریکی استفاده کرده، اما هیچ ارتباط مشخصی در این باره وجود ندارد.

آن توماس، پزشک بهداشت عمومی OHA

وزارت بهداشت ویسکانسین بیان می کند که اخیراً 89 درصد از 27 مورد شناسایی شده در رابطه با این بیماری، در ایالت را می توان به استفاده از محصولات THC نسبت داد. این بیانیه بر اساس مصاحبه با بیماران منتشر شد. اما با این حال، یک آژانس دولتی با FDA جهت آزمایش نمونه های محصولات THC شروع به همکاری کرده است و تاکنون هیچ نتیجه ای از هیچ یک از این تست ها منتشر نشده است.
در بیانیه ی مشترکی از طرف رابرت ردفیلد، مدیر CDC و جانشین کمیسر FDA، ناد شارپلس، منتشر شد، نشان داد که 80 نمونه از بیماران در سراسر کشور در حال آزمایش است. ردفیلد و شارپلس مشخص کردند كه یك محصول واحد وجود ندارد كه تمام موارد را به هم پیوند دهد، با وجود اینکه در بسیاری از موارد حشیش و THCوجود داشتند.

اطلاعات بیشتری برای درک بهتر رابطه بین کالاها یا مواد خاص و بیماری های گزارش شده مورد نیاز است، در حال حاضر، به نظر نمی رسد در تمام موارد، محصولی وجود داشته باشد، اگرچه مصرف THC و حشیش ها در بسیاری موارد گزارش شده است.

ردفیلد و شرپلز در بیانیه ی اخیر خود

هیچ یك از محصولات مرتبط با سیگارهای الکترونیکی با این گزارش های بیماری همراه نبوده است.

جروم آدامز، جراح عمومی آمریكا نیز در توئیت

مترجم: بهاره محجوب 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian