تکنولوژی عکاسی

نگاه به فینالیست های عکس حیات وحش سال 2019

نگاه به فینالیست های عکس حیات وحش سال 2019
نوشته شده توسط shiva salimian

عکس حیات وحش ” Lucky break” توسط جیسون بانتل، درجنگل های ساسکاچوان کانادا با موضوع یک راکون همیشه سازگار، که سرش از شکستگی شیشه ی جلوی یک فورد پینتو مدل 1970 خارج شده گرفته شده است.

اشتراک گذاری

عکس حیات وحش ” Lucky break” توسط جیسون بانتل، درجنگل های ساسکاچوان کانادا با موضوع یک راکون همیشه سازگار، که سرش از شکستگی شیشه ی جلوی یک فورد پینتو مدل 1970 خارج شده گرفته شده است.

موزه تاریخ طبیعی پیش از اعلام برنده اصلی در ماه آینده، 15 تصویر بسیارستودنی ازعکاس نمادین حیات وحش، جیسون بنتل (Jason Bantle ) مسابقه سال را به نمایش می گذارد.

این مجموعه عکس های واقعاً دیدنی و جذاب، شامل یک ضربه محکم و ناگهانی از یک مهر خواب و یک عکس جالب از یوزپلنگ است که با یک بسته سگ های وحشی آفریقایی در حال نبرد است.

این مسابقه 55 امین سال رقابت عکاسی طبیعت جهان است. امسال ، نزدیک به 50000 تصویر ورودی، از 100 کشور و در16 دسته بندی ارسال شده است. برندگان قرار است در 15 اکتبر در مراسمی در لندن معرفی شوند.

بیش از 50 سال است که این مسابقه بهترین عکاسان ، طبیعت گرایان و عکاسان جوان جهان را به خود جلب کرده است، اما هرگز زمان مهمتری برای مخاطبان در سرتاسر جهان وجود نداشته است تا کار خود را در نمایشگاه الهام بخش و تأثیرگذار ما تجربه کنند.

عکاسی، توانایی منحصر به فرد برای ایجاد گفتگو، بحث و حتی اقدام دارد. ما امیدواریم که نمایشگاه امسال بتواند مردم را به تفکری متفاوت در مورد سیاره ی مان و نقش مهم ما در آینده خود وا دارد.

تیم لیتل وود (Tim Littlewood) مدیر موزه طبیعت وعضو هیِئت داوری امسال مسبقات

عکس “خواب عمیق یک فوک” توسط رالف اشنایدر، در بندرگاه لارسن، جورجیا جنوبی با موضوع فوکی که دستان خود را محکم در آغوش گرفته، چشمان خود را بسته و به نظر می رسد که در خواب عمیقی فرو رفته، گرفته شده است.
عکس “اگر پنگوئن ها می توانستند پرواز کنند” توسط ادواردو دل الاسلامو، در جزایر یخچالی اسپانیا با موضوع یک پنگوئن جنتو (سریعترین شناگر زیر آب نسبت به همه انواع پنگوئن ها) برای نجات زندگی خود از دست پلنگ دریایی که از آب خارج می شود فرار میکند،گرفته شده است.
عکس “جنگل آب شیرین” توسط میشل روگو، در دریاچه ای در سوئیس با موضوع گیاهان و قارچ ها، ساقه های باریک از هندوانه اوراسیا، که دارای برگ های نرم و پرمانند است، که از بستر دریاچه ی نوچتل (Neuchâtel) درسوئیس به آسمان می رسند، گرفته شده است.
عکس “گربه بزرگ وتف سگ” توسط پیتر هایگارت، در منطقه ی حفاظت شده کوازولو (KwaZulu-Natal) در آفریقای جنوبی با موضوع برخورد نادر یک یوزپلنگ نر توسط تعدادی سگ وحشی آفریقایی، گرفته شده است.
عکس “نوشیدنی خنک” توسط دیانا ربمن، در جزیره هوکایدو ژاپن با موضوع یک پرنده ی دم ماسوره ی در حال نوک زدن به قندیل آویزان شده از یک شاخه یخ زده بود، گرفته شده است.
عکس حیات وحش “پیله خالص مو” توسط مینگ هوی یوان، در چین با موضوع هنگامی که کرم ابریشم نخ های تقریباً نامرئی را به حالت تعلیق در می آورد، تا در نهایت به خانه ای تبدیل شود،گرفته شده ست.
عکس”بچه ژله” توسط فابین میشن، در جزایرتاهیتی (Tahiti بزرگترین جزیره درپلینزی) در فرانسه با موضوع پناه گرفتن یک ماهی دریایی بزرگ درون یک عروس دریایی کوچک، گرفته شده است.
عکس حیات وحش “دایره ی زندگی” توسط الکس موستارد، درآب های شفاف دریای سرخ (شبه جزیره سینا) در مصر با موضوع، حرکت چرخشی ماهی های صخره ای که یک تمرین دوستیابی قبل از جفت شدن است، و باعث جلوگیری از شکار شدن آنها توسط شکارچیان می شود، گرفته شده است.
عکس “حس اعتماد” توسط توماس پسچاک، در تالاب سان ایگناسیو (San Ignacio) در سواحل باجا کالیفرنیا، مکزیک با موضوع. نهنگ خاکستری جوان که کنجکاوانه به یک جفت دست نزدیک می شود که از یک قایق توریستی به پایین می آید، گرفته شده است.
عکس “دیوار شرم” توسط جو آن مک آرتور،در آب های شیرین تگزاس (یکی ازایالت های آمریکا) با موضوع، علائم پیروزمندانه کسانی که مارها را در گردهمایی سالانه چماق ماهی، پوست آن هارا به دیواره سفید پوشانده زده اند،گرفته شده است.
عکس “زباله ساحل” توسط متیو وایر، درساحلی (پناهگاه ملی حیوانات وحشی) در آلاباما (یکی ازایالت جنوبی آمریکا) با موضوع مورد آسیب و غرق شدن حیوانات (لاکپشت) ناشی از مقدار زیادی زباله های دور ریخته شده در اقیانوس است، گرفته شده است.
عکس “مرده در حال صعود” توسط فرانک دسچاندول، در جنگل های بارانی آمازون پرو (آفریقای جنوبی) با موضوع، حشره ی که به ساقه ی سرخس چسبیده و توسط قارچ کوردیسپس (قارچی که بانفوذ به بدن حشرات، مغز آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد وآن هارا به زامبی تبدیل میکند) کشته شده، گرفت شده است.
عکس “پاتوق سایبان” توسط کارلوس پرز ناوال، در پارک ملی سوبرانیا پناما با موضوع به تصویر کشیدن یک خندق سه پا که برروی درخت سیروپیا درحال استراحت کردن است، گرفت شده است.
عکس “نفس آخر” توسط آدریان هیرشی، دردریاچه کریبا، زیمبابوه با موضوع، کرگدن مادراز فرزند تازه متولد شده در برابر گاو بزرگی که ایجاد خطر کرده است، محافظت میکند، گرفته شده است.
مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian