حمل و نقل هواپیما

هواپیماهای مفهومی Bird of Prey

هواپیماهای مفهومی Bird of Prey
نوشته شده توسط shiva salimian

در تلاش برای برانگیختن تصور نسل بعدی مهندسان هواپیمایی ایرباس از طراحی جدید هواپیمای مفهومی Bird of Prey خود پرده برداشته اند. این موضوع که در طراحی هواپیما مسافرتی منطقه ایی با پروانه توربو هیبریدی شبیه پرنده از ویژگی های آناتومی عقاب یا شاهین استفاده شده، در نمایش هوایی بین المللی انگلستان درRAF Fairford ،Gloucestershire پرده برداری شده.

اشتراک گذاری
هواپیماهای مفهومی

برداشت هنرمندانه از‍ پرنده شکارچی:

در تلاش برای برانگیختن تصور نسل بعدی مهندسان هواپیمایی ایرباس از طراحی جدید هواپیماهای مفهومی Bird of Prey خود پرده برداشته اند. این موضوع که در طراحی هواپیما مسافرتی منطقه ایی با پروانه توربو هیبریدی شبیه پرنده از ویژگی های آناتومی عقاب یا شاهین استفاده شده، در نمایش هوایی بین المللی انگلستان درRAF Fairford ،Gloucestershire پرده برداری شده.

یکی از مشکلات آزار دهنده ی مهندسی این است که اگر یک دستگاه در مدت طولانی در یک خط توسعه پیشرفت کند، هر ماشین در یک کلاس خاص بالاخره شبیه بقیه خواهد شد. برای مثال هر تلفن هوشمند شبیه بقیه تلفن های هوشمند و هر مجموعه ماشین شبیه دیگر مجموعه و هر هواپیما مسافرتی شبیه دیگری میشود.

بخشی از این امر به دلیل همگرایی طرح ها است زیرا مهندسان به دنبال کارآیی بیشتر هستند، اما همچنین این خطر وجود دارد که نوع خلاقیتی که می تواند پیشرفت های اساسی ایجاد کند، نادیده گرفته شود، بنابراین هر روز  مفاهیم جدید برای جوان تر شدن سلول های مغزی معرفی می شوند. مفهوم جدید Bird of Preb  در Airbus  دقیقاً چنین مفهومی را در نظر گرفته است و در هفته گذشته با حمایت از کمپین “ بریتانیا کبیر، انجمن هواپیمایی هوایی سلطنتی، لیگ هوایی، موسسه مهندسی و موسسه فناوری و هوا فضا “ معرفی شده است، همچنین نقش برجسته انگلیس در صنعت هوافضا و همچنین تجلیل از پنجاهمین سالگرد گروه Airbus  جشن گرفته شد. ایرباس می گوید هواپیمای بیومتریک هرگز ساخته نمی شود، اما چند راه جالب مهندسی را نشان می دهد. پرندگان از روزهای لئوناردو داوینچی منبع معمول الهام بخش هوایی بوده اند و حتی امروزه ویژگی هایی مانند بالگردهای ضد گرداب دلیلی است برای شروع به مطالعه در مورد پرندگان.
هواپیماهای مفهومی Bird of Prey  تعدادی فن آوری از قبیل پیشرانه ترکیبی-الکتریکی، سیستم های کنترل فعال و ساختارهای کامپوزیت پیشرفته را در خود جای داده است. اما بارزترین ویژگی این بال ها “پرهایی” است که به صورت جداگانه کنترل شده اند بر بروی نوک و خمیدگی بال و در قسمت اتصال به هواپیما قوس آیرودینامیکی شبه سیمرغ غول پیکری ایجاد میکند. بدنه هم مثل یک پرنده مخروطی شکل است و به یک دم فن مانند که از پرهایش برای ثبات و کنترل فعال استفاده میکند ختم میشود.

مارتین آستون Martin Aston، مدیر ارشد ایرباس می گوید: “Bird of Prey ما به گونه ای طراحی شده است که الهام بخش برای جوانان و ایجاد یک عامل تحسین برانگیز باشد که به آنها کمک می کند تا یک حرفه ی هیجان انگیز را در بخش هوایی  در نظر بگیرند. یکی از اولویت های کل  صنعت این است که چگونه پرواز را پایدارتر، تمیز تر، سبز تر و ساکت تر از گذشته کنیم. می دانیم که از طریق زیست  شناسی، طبیعت برخی از بهترین درسها را میتوان گرفت. ما می توانیم در مورد طراحی از طبیعت بیاموزیم. چه کسی نمیتونه الهام نگیره از چنین خلقت های زیبایی؟ “

مترجم:بهاره محجوب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian