ایده های خوب سبک زندگی

کاهش مصرف ماری‌ جوانا با قانونی شدن آن در آمریکا

کاهش مصرف ماری‌ جوانا با قانونی شدن آن در آمریکا
نوشته شده توسط shiva salimian

به دنبال کاهش قوانین احتمالی استفاده از ماری جوانا در نوجوانان و اجرای قوانین استفاده ماری‌ جوانا به صورت تفریحی، مطالعات بزرگی انجام شده و محققان هیچ مدرکی برای اثبات افزایش ماری جوانا در جوانان پیدا نکرده اند.

اشتراک گذاری

به دنبال کاهش قوانین احتمالی استفاده از ماری جوانا در نوجوانان و اجرای قوانین استفاده ماری‌ جوانا به صورت تفریحی، مطالعات بزرگی انجام شده و محققان هیچ مدرکی برای اثبات افزایش ماری جوانا در جوانان پیدا نکرده اند.

با ادامه موج قانونی شدن ماری جوانا در سراسر جهان، دانشمندان پیوسته داده در حال پیگیری هستند. این بحث همه چیز را شامل می شود از میزان انجام جرم و جنایت گرفته تا مراقبت های بهداشتی، اما یکی از سؤالات بزرگ بی پاسخ در مورد قانونی شدن ماری جوانا این است که آیا این باعث افزایش استفاده در نوجوانان می شود؟

مطالعه ی جدیدی انجام گرفته که داده های خود را از یک نظر سنجی سلامت دو سالانه جوانان در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) گرفته است. اندازه گیری نمونه نهایی ازسال 1993 تا 2017 است، و نمونه نهایی شامل بیش از 1.4 میلیون دانش آموز دبیرستانی از سراسر ایالات متحده میباشد. در طول دوره نظر سنجی، 27 ایالت قوانین ماری جوانا پزشکی را وضع کرده اند و هفت ایالت قوانین استفاده تفریحی را تصویب کرده اند.

نتایج حاکی از آن است که قوانین ماری جوانا پزشکی هیچ تغییری در میزان مصرف ماری جوانا در جوانان ایجاد نکرده است. اما از سوی دیگر، قوانین تفریحی با کاهش اندکی در استفاده جوانان روبرو شده. استفاده مکرر از ماری جوانا، در ایالات متحده پس از تصویب قوانین تفریحی، استفاده از آن ،۹ درصد کاهش یافته است.

این یکی از اولین مطالعاتی است که نشان می دهد کاهش احتمالی میزان مصرف ماری جوانا در جوانان پس از قانونی شدن تفریحی، در نوجوانان و جوانان، پایدار است. محققان فرض می کنند که کاهش مصرف ماری‌ جوانا می تواند مربوط به این پیشنهاد باشد که پس از قانونی شدن، “بدست آوردن ماری جوانا برای نوجوانان دشوارتر است زیرا فروشندگان مواد مخدر توسط توزیع کننده های دارای مجوز که نیاز به اثبات سن دارند جایگزین می شوند.”

شاید یک فرضیه جالب تری وجود داشته باشد که سال گذشته توسط زیست شناس Nathan Lents مطرح شد و استدلال می کند که علاقه یک نوجوان به ماری جوانا وقتی که ننگ یا تابو آن برداشته می شود افت می کند.

این دقیقاً همان چیزی است که آنها را برای نوجوانان به ویژه پسران نوجوان بسیار جذاب می کند. در ذهن آنها، استفاده از مواد مخدر به عنوان فرصتی برای نشان دادن به دیگران و تبلیغ تناسب اندام است. هرچه ننگ بر علیه ماری جوانا بیشتر شود، برای نوجوانانی که جرات می کنند تابو را تاب آورند، پرهزینه تر می شود.

Lents (روانشناسی)

البته، مصرف مواد مخدر عمومی نوجوانان در ایالات متحده برای 20 سال گذشته به طور مداوم در حال افت بوده است، بنابراین استدلال منطقی وجود دارد که باید بگوید قوانین ماری جوانا تفریحی در روند کلی مصرف مواد مخدر جوانان تفاوت زیادی داشته است.

درحالی که کانادا در اولین سالگرد اعمال این قانون است آنچه غیرقابل تردید است این است که مطمئناً داده های بیشتری  نیاز خواهیم داشت تا بهتربتوانیم به این سؤالات مهم پاسخ دهیم.

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian