خوراکی سبک زندگی

11 دستور پخت تخم مرغ خوشمزه

11 دستور پخت تخم مرغ خوشمزه
نوشته شده توسط shiva salimian

عکسی از یک تخم مرغ با پوسته قهوه ای و زمینه سفید رکورد بیشترین پسند (لایک) در اینستاگرام را در اوایل سال جاری زد، لازم است بدانید رکورد قبلی با 18 میلیون ‍پسند متعلق به لحظه تولد نوزاد ستاره معروف کایل جنر بود. پیام این موضوع واضح می باشد مردم تخم مرغ ها را می پسندند. #yolkporn  را دنبال کنید تا متوجه منظورمان شوید. پس می توان نتیجه گرفت با یک عکس خوب از آشپزی با تخم مرغ میتوانید حس غذای خوشمزه و دلپذیر را به بیننده القا کنید.

اشتراک گذاری

عکسی از یک تخم مرغ با پوسته قهوه ای و زمینه سفید رکورد بیشترین پسند (لایک) در اینستاگرام را در اوایل سال جاری زد، لازم است بدانید رکورد قبلی با 18 میلیون ‍پسند متعلق به لحظه تولد نوزاد ستاره معروف کایل جنر بود. پیام این موضوع واضح می باشد مردم تخم مرغها را می پسندند. #yolkporn  را دنبال کنید تا متوجه منظورمان شوید. پس می توان نتیجه گرفت با یک عکس خوب از آشپزی با تخم مرغ میتوانید حس غذای خوشمزه و دلپذیر را به بیننده القا کنید.

رکورد بیشترین لایک عکس در شبکه های مجازی

در اینجا میخاهیم چند دستور پخت ساده اما خلاقانه را با هم مرور کنیم:

ابرهای تخم مرغی:  سفیده و زرده ۴ عدد تخم مرغ را  در ظروف جداگانه میگذاریم. نمک را به سفیده تخم مرغ اضافه کنید و همزمان در مخلوط کن به سرعت هم بزنید  این کار را ۲ تا ۳ دقیقه تکرار کنید تا یک ابر از سفیده تخم مرغ؛ ساخته شود سپس سفیده را در دمای ۳۵۰ درجه قرار دهید تا سفیده خشک شود و در وسط هر ابر چاله ای درست کنید که به اندازه قرار گرفتن یک زرده فضا داشته باشد سپس زرده را همزمان در آن چاله اضافه کنید تا به آرامی پخته شود. هرگاه کنار ابر تخم مرغی به رنگ پخت طلایی یا قهوه ای روشن درآمد به این معنی می باشد که غذای شما حاضر می باشد.

املت برزخ ایتالیایی: 3 عدد سیر را خرد و همراه 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون در ماهیتابه ای بزرگ تفت می دهیم تا تکه های سیر به رنگ طلایی درآیند (حدودا 2 تا 4 دقیقه) یک عدد گوجه فرنگی بزرگ یا 2 عدد متوسط که با دست خورد شده اند را به آن اضافه میکنیم یک چهارم قاشق مرباخوری از هر نوع فلفل به آن اضافه میکنیم و صبر میکنیم تا به آهستگی غلیظ شود. سپس 4 چاله درون سس ایجاد کرده و تخم مرغها را درون آن میگذاریم مانند تصویر. حدودا 8 دقیقه با حرارت ملایم برای پخت کافی می باشد.

املت کدوی سوراخ شده: یک عدد کدو را به ضخامت 3 سانتی متر حلقه میکنیم و درون آن را تخلیه و تخم ها را جدا میکنید سپس به آن پودر فلفل دلمه – نمک – فلفل – زیره و گشنیز و نمک را که در روغن زیتون تفت داده ایم اضافه میکنیم آن را درون فویل پیچیده و در دمای 450 درجه به مدت 20 دقیقه درون فر قرار می دهیم. سپس آن را درون ماهیتابه قرار می دهیم و 1 یا 2 تخم مرغ را درون آن به مانند تصویر قرار میدهیم تا زمانی ک سفیده ها کاملا پخته شوند صبر میکنیم البته گاهی زرده به 4 تا 8 دقیقه زمان برای پخت نیاز دارد. 

تخم مرغ سرخ شده با روغن زیتون: روغن زیتونی معادل 5 قاشق سوپ خوری را درون ماهیتابه ریخته و پس از اینکه دمای آن به 100 درجه رسید 1 یا 2 تخم مرغ را روی آن قرار میدهیم و دائما با قاشق روغن داغ را از گوشه ماهیتابه روی زرده میریزیم تا رنگ آن به سفید تغییر کند در این صورت تخم مرغ آماده است. روی استیک داغ اندکی کره آب شده و داغ میریزیم و روی تخم مرغ را روی آن قرار می دهیم میتوان با پاپریکای دودی اسپانیایی و نمک دریایی روی آن را تزیین کرد و مزه خوبی نیز به آن داد. 

نان تست به همراه سالمون دودی و تخم مرغ عسلی: مقداری آب در یک قابلمه ی به جوش آورید. سپس1 عدد تخم مرغ را به آن اضافه کنید و به مدت  6 و نیم دقیقه بپزید.بعد از آن تخم مرغ را در زیر آب سرد بگیرید، پوست آن را بکنید و سپس آن را به صورت حلقه ای برش بدهید.مقداری موسیر یا پیاز را به صورت حلقه ای نازک برش دهید و با آب 1 لیموی تازه بر روی نان تست قرار دهید و 15 دقیقه به آن استراحت دهید. مقداری پنیر خامه ای با نصف قاشق چایخوری خردل فرانسوی و نصف قاشق چایخوری ترب کوهی مخلوط کنید و بر روی نان پمپنیکل (نان جو سیاه سبوس دار آلمانی) به همراه ماهی سالمون دودی با ترکیب موسیر خرد شده، برش های تخم مرغ، ادویه های دلخواه، جعغری و شوید اضافه کنید.

تخم مرغ پخته شده به صورت خامه ای با سس پستو (سس پستو یکی از انواع سس هاست که اصالتی ایتالیایی دارد):  سفیده تخم مرغ – دو قاشق غذاخوری خامه سنگین و پنیر پارمسان را به خوبی مخلوط کرده و درون ظرفی کم عمق با 3 قاشق غذا خوری کره میپزیم. ظرف را درون ظرفی که حاوی آب میباشد قرار میدهیم صبر میکنیم تا سفیده شکل بگیرد ممکن است بین 4 تا 8 دقیقه پختن زرده به طول بیانجامد.

تخم مرغ شاخدار ترکی با ماست: درون یک ماهیتابه عمیق را پر از آب کنید و صبر کنید تا به دمای جوش که رسید حرارت را ملایم کنید سپس دو عدد تخم مرغ را درون آن بگذارید تا سفیده ها شکل بگیرند زرده ها ممکن است 2 تا 4 دقیقه پختشان طول بکشد. ظرف دیگری حاوی نصف فنجان ماست یونانی – 1 سیر رنده شده – نمک – 1 قاشق کره – 1 قاشق کوچک روغن زیتون و مقداری فلفل را با هم تفت میدهیم. تخم مرغ های پخته شده درون آب را با قاشق شیاردار به صورتی که آب آن خارج شده باشد با ظرف دیگر که اکنون حاوی ماست داغ می باشد را مخلوط و اندکی تفت می دهیم روی آن را با برگ نعنا و پودر فلفل تزیین می کنیم. 

تخم مرغ فریکو: یک قاشق چایخوری را درون ماهیتابه حرارت می دهیم تخم مرغ را با نمک و فلفل روی آن میشکنیم صبر میکنیم تا سفیده شکل بگیرد سپس چند دقیقه زمان میخواهیم تا زرده هم سفت شود. حالا پنیر چدار را اطراف آن اضافه میکنیم هر موقع که پنیر چدار به رنگ قهوه ای روشن درآمد املت ما آماده می باشد.

املت رلت ژاپنی: یک عدد تخم مرغ یا یک قاشق غذاخوری سس سویا و روغن کنجد مزه دار کنید یک عدد پیازچه خرد شده را روی روغن نباتی تفت دهید و تخم مرغ مزه دار شده را روی آن تفت دهید تا به حالت خمیری سفت درآید. آن را روی ورق جلبک دریایی رولت کنید و بعد از خنک شدن آن را برش بزنید مانند تصویر. میتوان با فلفل و کنجد هم آن را تزین کرد.

ساندویچ تخم مرغ و سالاد دوبل: 5 عدد تخم مرغ؛ را آب پز کرده و صبر میکنیم ک زرده تقریبا سفت شود (نه خیلی سفت) 4 تای آن را خرد و یکی را به دو نیم تقسیم کرده. آنهایی ک خرد شده را به یک سوم فنجان سس مایونز تازه – 2 قاشق خردل دیژون – 1 قاشق غذاخوری پیازچه و مقداری نمک اضافه و به خوبی مخلوط میکنیم. تخم مرغ نصف شده را روی نان سس روی آن و دوباره نان روی آن و به همین ترتیب آن را دوبل میکنیم. 

تخم مرغ آتشی روی نان تست اسپانیایی: تخم مرغ را باکره و فلفل زیاد همراه کمی نمک سرخ کرده صبر میکنیم تا سفیده شکل بگیرد. نان تست را در زیر و روی آن را با تخم مرغ و چند قاشق سالسا تزیین میکنیم از سبزیجات برای مزه دار کردن آن می توان استفاده کرد.

منبع : Tasty Amazing، Too دستور العمل هایی که برای اینستاگرام ساخته شده اند.

مترجم:بهاره محجوب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian