تندرستی سبک زندگی

تقویت بازار vegan با برچسب clean

تقویت بازار vegan با برچسب clean
نوشته شده توسط shiva salimian

تقاضا برای غذاهای vegan همراه  با روند دیگری که تغذیه clean نام دارد افزایش یافته است  و این بدین معناست که بسیاری از مصرف کنندگان نه تنها علاقه مند به خوردن غذاهای گیاهی هستند، بلکه غذاهای ساده و کاملی را می خواهند که عاری از مواد مصنوعی و مواد افزودنی باشند.

اشتراک گذاری

آیا با افزایش محبوبیت  برچسب clean و جامعه vegan  این دو روند می توانند برای جلب رضایت مصرف کنندگان مدرن همسو شوند؟

تقاضا برای غذاهای vegan همراه  با روند دیگری که تغذیه clean نام دارد افزایش یافته است  و این بدین معناست که بسیاری از مصرف کنندگان نه تنها علاقه مند به خوردن غذاهای گیاهی هستند، بلکه غذاهای ساده و کاملی را می خواهند که عاری از مواد مصنوعی و مواد افزودنی باشند.

بیشتر غذاهای vegan طبیعی هستند مانند میوه و سبزیجات تازه، لوبیا، آجیل و غلات که در دسته غذاهای clean نیز قرار می گیرند، اما برخی از غذاهای وگان فرآوری شده اند و هنوز حاوی مواد افزودنی و ترکیباتی هستند که بسیاری از مصرف کنندگان مایل به استفاده از آن نیستند.

مصرف کنندگان همچنین ترجیحات خود را نسبت به محصولات غذایی و شرکت هایی که از نظر اجتماعی و محیطی متعهد هستند تغییر می دهند و به روند غذای clean گره می خورند و طبیعتا غذای vegan برای محیط زیست بهتر از گوشت قرمز و سایر محصولات حیوانی است، ولی غذاهای گیاهی بسیار فرآوری شده وگان از منابع بیشتری نسبت به غذاهای تازه و کامل استفاده می کنند.

تقاضای فعلی برای خوردن غذای clean بیشتر باعث شده است تا شرکت های مواد غذایی مجدداً مواد غذایی فرآوری شده را اصلاح کنند، لیست مواد تشکیل دهنده آنها را گاه به اندازه نصف کاهش دهند، بسته بندی های سازگار با محیط زیست  را استفاده کنند و از اقدامات دیگری بهره بگیرند که محصولات را برای مصرف کنندگان آگاه و نگران  جذاب تر می کند.

  • فشار برای  استفاده از برچسب های clean:

با توجه به اینکه مصرف کنندگان تمرکز بیشتری روی مواد و برچسب ها دارند، فشارهایی برای داشتن  برچسب هایی که خواندن آنها آسان است وجود دارد که  بتوانیم با یک نگاه تشخیص دهیم چقدر یک محصول سالم است. در اروپا، داشتن برچسب های اجباری _ آسان برای خواندن __ برای همه محصولات غذایی اجباری است و تصمیم گیری های آگاهانه و سالم را برای مصرف کنندگان راحت تر می کنند. برچسب های پیشنهادی مقیاس ساده ای را از A تا E نشان می دهند، A   نشان دهنده انتخاب غذای سالم تر و E   گزینه ی کمتر سالم است.

برچسب پیشنهادی اروپا دارای اشکالاتی است. به عنوان مثال، برخی از مواد غذایی حاوی چربی های سالم هستند مانند روغن زیتون و رتبه پایین تری از آنچه باید داشته باشند دریافت می کنند، در حالی که غذاهای بسیار فرآوری شده می توانند از طریق افزودنی های مختلف نمره بالاتری کسب کنند.

اما امروزه مصرف کنندگان فقط به معیارهای تغذیه توجه ندارند. یک برچسب مورد نیاز است که غذاهای ساده و سالم را که  عاری از مواد افزودنی خاص و مواد مصنوعی است نشان دهد. بعضی اوقات ذکر نام  آنچه در یک محصول غذایی نیست، به همان اندازه مهم است که لیست آنچه در آن است. بسته به رژیم غذایی فردی و ترجیحات مصرف کننده، افراد ممکن است به دنبال جلوگیری از قند، نمک، ذرت، GMO،  طعم های مصنوعی و رنگ ها، مواد نگهدارنده، گلوتن یا حساسیت های رایج مانند سویا، لبنیات و آجیل باشند.

اگرچه برای هر یک از برچسب ها غیر ممکن است تمام این جزئیات را داشته باشد، اما یک سیستم جهانی برچسب زدن به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا سریعتر  برخی از فاکتورهای بهداشتی را در مواد غذایی برجسته کنند.

به عنوان مثال، مشابه روشی که در بسیاری از غذاهای vegan به عنوان “clean” در نظر گرفته می شوند، رژیم غذایی Kosher به طور کلی با غذای clean هماهنگ است. کلمه ” Kosher” به معنای “خالص” یا “مناسب” است و حاوی یک رژیم غذایی عاری از بسیاری از مواد تشکیل دهنده ناپاک است.

در حال حاضر، بسیاری از مواد غذایی به وضوح با عنوان Kosher مجاز شناخته شده اند، و این باعث می شود پیروی از این رژیم آسان تر شود. جنبش clean  را میتوان به عنوان یک نمونه موفق برای برچسب زدن مواد غذایی و ترجیحات مصرف کننده، نام برد.

  • برچسب های  clean  به عنوان  فرصت رشد:

برای شرکت های مواد غذایی، حرکت به سمت برچسب های clean را می توان فرصتی برای بازاریابی دانست. مصرف کنندگان به دنبال غذاهایی هستند که با یک رژیم غذایی سالم و کامل با مواد غذایی کمتری همراه باشند. برچسب های clean به وضوح سالم ترین غذاها را تبلیغ می کنند. غذاهایی که برچسب clean   را دارند، به وضوح از برچسب زدن سود خواهند برد.

غذاهای بسیار فرآوری شده توسط سیستم جدید برچسب زدن قابل چالش هستند و می تواند  تولید کنندگان را مجبور کند پاسخگوی تقاضای مصرف کننده باشد و به تنظیم مواد لازم در محصولات خود بپردازند. پیدا کردن مواد بهتر، بدون به خطر انداختن طعم و کیفیت، نمره برچسب clean بالاتری را به همراه خواهد داشت و مصرف کنندگان را راضی  نگه می دارد.

یکی از زمینه هایی که  واقعاً می تواند موفقیت کسب کند، صنعت غذاهای وگان است. غذاهای وگان به طور کلی از گوشت و سایر محصولات حیوانی سالم تر هستند و سیستم برچسب زدن این امر را نمایان تر می کند. با این حال، بسیاری از محصولات وگان  جایگزین های گوشتی و جایگزین های پنیر بسیار فرآوری شده هستند و حاوی مواد بسیار زیادی برای جمعیت clean  هستند.

بنابراین، با تقاضای مصرف کننده فعلی و برچسب های clean جهانی، غذاهای وگان فرآوری شده برای بهتر از همیشه بودن تلاش میکند.

از آنجا که شرکت های مواد غذایی به روند برچسب clean واکنش نشان می دهند، خیال مصرف کنندگان راحت تر از همیشه می شوند که ببینند بسیاری از غذاهای وگان به طور طبیعی بسیار سالم تر از همتایان محصولات حیوانی خود هستند. علاوه بر این، این روند باید سایر محصولات غذایی وگان های فرآوری شده  را تحت فشار قرار دهد تا فرمول های خود را بهبود ببخشند و مواد مؤثر و سالم تری پیدا کنند و بیشتر با سبک زندگی clean مطابقت داشته باشند.

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian