پیرامون خانه تکنولوژی

تمیزی شیشه های کثیف با ربات Window Wizard

تمیزی شیشه های کثیف با ربات Window Wizard
نوشته شده توسط shiva salimian

اگرچه تمیز کردن شیشه های پنجره ممکن است در خانه شما دشوار نباشد، اما در خانه هایی که دارای پنجره های بزرگ و بلند و زیاد هستند، می تواند چالش برانگیز باشد. روبات Window Wizard   برای کمک در این مورد ، طراحی شده است تا ضمن تمیز کردن آن ، خود به خود در طول شیشه حرکت کند.

اشتراک گذاری

اگرچه تمیز کردن شیشه های پنجره ممکن است در خانه شما دشوار نباشد، اما در خانه هایی که دارای پنجره های بزرگ و بلند و زیاد هستند، می تواند چالش برانگیز باشد. روبات Window Wizard برای کمک در این مورد، طراحی شده است تا ضمن تمیز کردن آن، خود به خود در طول شیشه حرکت کند.

Window Wizard  توسط Limodo  استارت آپ راه اندازی شده است، که در ابتدا با یک مایع تمیز کننده و به انتخاب کاربر پر شده است و سپس با استفاده از یک سیستم مکش پیشرانه به شیشه می چسبد. کاربر با استفاده از واحد کنترل از راه دور بی سیم یا برنامه iOS / Android در تلفن هوشمند خود، نوع مسیر تمیز کردن پنجره را که ربات می خواهد سفر کند انتخاب می کند.

پس از فعال سازی، این دستگاه به دنبال آن مسیر می رود در حالی که با استفاده از پدهای قابل تعویض شیشه را پاک می کند و بر روی چهار غلطک حرکت می کند. یک سیستم شناسایی لبه وجود دارد که مانع از رد شدن از قاب های پنجره می شود، به علاوه برای تغییر مسیر و چرخیدن به روند مسیر کمک میکند.

در درجه اول برق مورد نیاز این دستگاه توسط یک سیم برق 4 متری (13 فوت) که به یک پریز برق دیواری استاندارد منتقل می شود، تأمین شده. با این حال، در شرایطی که این سیم جواب ندهد، باتری لیتیوم-یون 14.4V / 650-میلی آمپر، Window Wizard را تا 30 دقیقه در هر بار شارژ 2 ساعته، تامین میکند. و اگر دستگاه به هر دلیلی از این مسئله خارج شود، می توان از سیم ایمنی 4 متری (به روبات و بالای پنجره وصل شده) برای جلوگیری از سقوط آن به کف اتاق استفاده کرد.

Limodo ادعا می کند که Window Wizard نسبتاً ساکت است و در هنگام استفاده زیر 65 دسیبل تولید می کند. طبق گزارش ها، با سرعت 1 متر مربع (10/8 فوت مربع) در هر 2.5 دقیقه شیشه را تمیز می کند.

اگر علاقه مند به تهیه ی این دستگاه هستید، می توانید از طریق کمپین فعلی Indiegogo  این کار را انجام دهید. پیش پرداخت 240 دلار آمریکا برای این دستگاه تعیین شده، در صورت رسیدن به تولید حمل و نقل برای ماه نوامبر تخمین زده می شود. قیمت خرده فروشی برنامه ریزی شده آن 400 دلار است. برای مقایسه، ربات تمیز کننده Winbotwindow  موجود Ecovacs با قیمت 500 دلار به فروش می رسد.

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian