تکنولوژی کودکان و والدین

فعالیت عصبی بیش از حد عمر کوتاهتر

فعالیت عصبی بیش از حد عمر کوتاهتر
نوشته شده توسط shiva salimian

پس از تقریباً دو سال در بررسی گسترده همسالان، یک مطالعه جدید که اخیراً در مجله معتبر Nature منتشر شده است، به شدت با فعالیت های عصبی بیش از حد و طول عمر کوتاه تر ارتباط دارد. این مطالعه نشان می دهد پروتئین شناخته شده برای سرکوب برانگیختگی عصبی بر تعدادی مسیر طول عمر تأثیر می گذارد و روند پیری را به طور موثری کاهش می دهد.

اشتراک گذاری

فعالیت عصبی

پس از تقریباً دو سال در بررسی گسترده همسالان، یک مطالعه جدید که اخیراً در مجله معتبر Nature منتشر شده است، به شدت با فعالیت های عصبی بیش از حد و طول عمر کوتاه تر ارتباط دارد. این مطالعه نشان می دهد پروتئین شناخته شده برای سرکوب برانگیختگی عصبی بر تعدادی مسیر طول عمر تأثیر می گذارد و روند پیری را به طور موثری کاهش می دهد.

این تحقیق چشمگیر از چند سال پیش با یک مطالعه بیان ژن در مورد بافت مغزی انسان پس از مرگ از صدها نفر آغاز شد. همه افراد در زمان مرگ از نظر شناختی طبیعی بودند. بروس یانکنر، نویسنده ارشد در مورد مطالعه جدید، می گوید: یک چیز به سرعت به تیم خود متمایز شد – هر چه فرد طولانی تر زندگی می کند، بیان ژن های مرتبط با هیجان عصبی را پایین می آورد.

به طور خاص، محققان تنظیم پروتئین به نام REST را در مغز افراد دارای طولانی ترین عمر شناسایی کردند. REST اولین بار در سال 2014 مورد توجه تیم تحقیقاتی قرار گرفت. تصور می شد نقش پروتئین در مغز تنها در رشد عصبی پیش از تولد نقش ایفا می کند و بیان ژن ها در مغز در حال توسعه را تنظیم می کند.

تحقیقات سال 2014 نشان داد كه به نظر می رسد REST در مغزهای پیری فعالیت خود را افزایش می دهد و در آن زمان كه مشكوك بود كه تنظیم پروتئین در زندگی بعدی ممکن است در شروع آلزایمر و زوال عقل نقش داشته باشد.

اولین بار در زمان رشد جنین است، که از دست رفتن نورون های جوان ویران کننده خواهد بود. 
مورد دوم در دوران پیری است، هنگامی که شما توسط استرس اکسیداتیو و پروتئین های غلط یا تجمع یافته مانند پروتئین های آمیلوئید بتا و تاو که در بیماری آلزایمر دیده می شود، بمباران می شوید. 
منطقی است که سیستم در آن دو زمان برای محافظت از نورون ها، که تا حد زیادی غیر قابل تعویض هستند، به وجود می آید.

Yankner

بنابراین، در حالی که به نظر می رسید REST نوعی محافظت در برابر عصب زایی وابسته به سن را ارائه می دهد، مطالعه بعدی نشان می دهد که فعالیت پروتئین در بزرگسالان سالم از نظر سلامت همبسته است. این امر حاکی از افزایش طول عمر در فعالیت های عصبی است و فعالیت عصبی بیش از حد می تواند با مرگ زودرس مرتبط باشد.

محققان برای بررسی اینکه آیا رابطه علّی بین تحریک عصبی و طول عمر وجود دارد، تحقیق کردند تا اثر دستکاری ژن REST را در هر دو کرم و موش بررسی کنند. و فعالیت REST در واقع به طور مستقیم با طول عمر در چندین آزمایش ارتباط داشت. به عنوان مثال، تقویت REST در کرم ها، فعالیت عصبی را سرکوب کرده و طول عمر ارگانیسم را حدود 30 درصد افزایش می دهد.

یانکنر خاطرنشان می کند که این کاهش تحریک پذیری عصبی ناشی از افزایش بیان REST منجر به فعالیت مغزی ناکارآمد نمی شود. بنابراین این طور به نظر نمی رسید که حیوانات آنقدر کم تحرک شوند که نتوانند عملکرد کنند.

حیوانات هنوز هم می توانند عملکرد کنند – ما مغز آنها را در خواب زمستانی قرار ندادیم.” اما با سرکوب فعالیت های عصبی می توانید روند پیری را تحت تأثیر قرار دهید.

یانکنر در مصاحبه با STATNews

از نگاه اول، نتیجه گیریهای تحقیق تا حدودی ضد شهود به نظر می رسد. از این گذشته، اجماع علمی مشترک نشان می دهد که باید در سالهای ارشد خود مغزهای خود را بیشتر ورزش کنیم. و این عدم تناقض منجر به روند بررسی غیرقابل انعطاف طولانی مدت، دو ساله از نظر همسالان شد.

ما می دانیم که با افزایش سن، مغزهایمان وقتی با چالش های شناختی مأموریت دارند از نظر مغزی جوانتر عمل می کنند. ما همچنین می دانیم که فعالیت عصبی بیش از حد تحریک آمیز با تخریب ساختاری که در بیماری آلزایمر دیده می شود مرتبط است.

یانکنر اظهار داشت که نوع فعالیت عصبی بیش از حد ذکر شده در تحقیقات خود همان فعالیت عصبی که در تمرینات تمرینی مغز متمرکز رخ ​​می دهد نیست. در حقیقت، دقیقاً مشخص نیست که فعالیت عصبی بیش از حد ذکر شده در تحقیقات جدید در واقع در رفتار انسان آشکار می شود.

یک تحقیق جالب در آینده برای تعیین چگونگی ارتباط این یافته ها با چنین عملکردهای مغزی انسانی با مرتبه بالاتر است.”

یانکنر

آنچه که به نظر جالب می رسد این تحقیق معتبر باشد، اندکی از مطالعه است که رفتارهایی مانند ذهن آگاهی و مراقبه را با کند شدن افت شناختی مرتبط با سن مرتبط می کند. این به معنی رفتارهایی است که منجر به کند شدن نورون های بیش از حد هیجان زده می شود برای پیری سالم مفید باشد.

اما شاید جالب ترین مسیرهای تحقیقاتی جدید است که توسط این مطالعه معرفی شده است، و نشان می دهد داروهایی که تحریک پذیری عصبی متوسط ​​می تواند طول عمر را در بزرگسالان مسن تر کند. هنوز روزهای بسیار باورنکردنی وجود دارد، و هیچ شواهدی مبنی بر تحریک مصنوعی فعالیت REST در انسان بی خطر یا مؤثر نیست، اما کاملاً اثبات نشده است، اما نکتاریوس Tavernarakis، یکی از همکاران بررسی جدید این مطالعه، خاطرنشان می کند که پیوندهای مکانیکی کشف نشده در این تحقیق هستند.

Tavernarakis در یک سرمقاله همراه با مطالعه جدید می نویسد: “… با ایجاد تغییر در تحریکات عصبی کلی و حفظ تعادل مناسب در فعالیت شبکه عصبی، REST ممکن است از بروز اختلالات عصبی مرتبط با سن جلوگیری کند.” وی گفت: “در واقع، تجربیات شواهد عصبی بیش از حد عصبی را به بیماری آلزایمر نشان می دهد. بنابراین REST و سایر مولکول های کنترل کننده تحریک پذیری عصبی، اهداف ممکن برای مداخلات با هدف مقابله با کاهش و ناسازگاری های سالمندی هستند. “

مترجم:بهاره محجوب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian