ایده های خوب تکنولوژی

فیدلیس تکنولوژی صدا با کیفیت کلاسیک

فیدلیس تکنولوژی صدا با کیفیت کلاسیک
نوشته شده توسط shiva salimian

دنده صوتی ساخته شده توسط مهندس بریتانیایی روپرت نوی هنوز در صنعت ضبط بسیار مورد توجه است علیرغم اینکه بسیاری از طراحی های وی به مدت طولانی ناکارآمد بوده است. هم اکنون علاقه مندان به سلامتی می توانند با معرفی دامنه دقیق Fidelice Precision، صدای کلاسیک Neve را تنظیم کنند.

اشتراک گذاری

تکنولوژی فیدلیس

دنده صوتی ساخته شده توسط مهندس بریتانیایی روپرت نوی هنوز در صنعت ضبط صدا بسیار مورد توجه است علیرغم اینکه بسیاری از طراحی های وی به مدت طولانی ناکارآمد بوده است. هم اکنون علاقه مندان به سلامتی می توانند با معرفی دامنه دقیق Fidelice Precision، صدای کلاسیک Neve را تنظیم کنند.
روپرت نوی احتمالاً بیشتر برای ساخت کنسول های ضبط آنالوگ با سطح بالا مانند Neve 8028 و 8078 شناخته شده است، که در مستند 2013 درباره تاریخ استودیوی ضبط LA توضیحاتی دادند که در آن نیروانا آلبوم Nevermind را ضبط کرد و خرید کنسولهای Neve توسط دیو انجام شد. اما Neve با فوکوستریته، گیتارهای تیلور و طراحی های تازه ی راپرت نِوِ تداعی شده است.

فیدلیس

این آخرین شرکت است که مسئولیت Fidelice Precision را بر عهده دارد که شامل یک تقویت کننده هدفون، یک آمپلی فونو و یک (DAC مبدل دیجیتال به آنالوگ) است.
ما به آنچه توانسته ایم برای تولید محصولات Fidelice انجام دهیم بسیار مفتخریم، و این هیجان انگیز است که بتوانیم آنچه را که در استودیوهای کلاس های جهانی ضبط میشود به جوامع شنیداری ارائه دهیم و میزان سلامتی فرد را بالا ببریم. (جاش توماس) ‌طرح های روپرت را به صورت کامل به در این مطلب به ارمغان می آورد، زیرا اولین تلاش تجاری وی در واقع CQ Audio، یک شرکت انگلیسی Hi-Fi در انگلیس بود.

پرچمدار این سری، مبدل دقیق دیجیتال به آنالوگ است ، که گفته می شود “یک استاندارد جدید در دقت دیجیتال از آنالوگی برجسته” را نشان می دهد. این واحد از طراحی مدارِ کلاس A برخوردار است و آمپ هدفون شامل یک سوئیچ پیشرفته برای رانندگی، بیشترین قوطی شنوایی از طریق اتصالات متعادل XLR و Pentaconn و همچنین خروجی نامتوازن 0.25 اینچی است.
کاربران می توانند منابع موسیقی را با استفاده از درگاههای S / PDIF (کواکسیال یا نوری) XLR USB، (متعادل) یا (RCAنامتوازن) وارد کنند. در حالت PCM ،DAC از فایلهای موسیقی با رزولیشن24 بیتی و فرکانس صوتی 384 کیلوهرتز پشتیبانی می کند، در حالی که با تغییر حالت DSD می توانید (DSD512  22.4 مگاهرتز) را مدیریت کنید.
به شنوندگان خانگی که به دنبال “بالا بردن کیفیت صدای قابل تنظیم شما با صدای کلاسیک روپرت Neve ” هستند، پیشنهاد میشود از پیش تقویت کننده دقیق Phono استفاده کنند، که دارای آمپلی فایر کلاس A با سر و صدای کم JFET، در طول مسیر سیگنال برای هر دو مرحله حرکت کویل و حرکت آهنربا است. مرحله دوم از خازن قابل انتخاب 110 PF یا 220 PF برای انعطاف پذیری جفت کارتریج بهره می برد و این واحد دارای یک فیلتر شکن قابل تغییر 18 دسی بل / اکتاو برای حذف مصنوعات با فرکانس پایین از سیگنال است.
تکمیل سه ‌گانه قدرت اولیه دامنه فیدلیس عبارت است از تقویت کننده هدفون دقیق، کیفیت مرجع آمپ هدفون 24 ولت با سه مجموعه ورودی که برای رسیدن به سطح مطلوب و امپدانس کالیبره شده اند: یک خط متعادل در +4 dBu؛ یک RCA نامتعادل و جک 3.5 میلی متر.
پیش تقویت کننده Phono و تقویت کننده هدفون قرار است در پایان ماه آینده با پرچمداری DAC در ماه سپتامبر عرضه شود. قیمت گذاری در حال حاضر مشخص نشده است.

مترجم: بهاره محجوب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian