ایده های خوب سبک زندگی

ناشنوایان با نوک انگشتان خود میشنوند

ناشنوایان با نوک انگشتان خود میشنوند
نوشته شده توسط shiva salimian

در میان چالش هایی که ناشنوایان با آن روبرو هستند به عنوان اثر مهمان عصرانه معروف است که در آن به سختی می توان دیگران را در محیط های شلوغ و پرسر و صدا تشخیص داد. با این حال یک وسیله ی جدید می تواند با فشار دو انگشت به آنها کمک کند. تیم تحقیقاتی بین المللی دانشگاه اورشلیم که توسط دانشگاه اورشلیم هدایت میشود با دو گروه آزمایش هر دو جنس مذکر و مونث شروع به کار کرد همه آنها انگلیسی صحبت می کردند و هیچ کدام از آنها مشکل شنوایی نداشتند. افراد داوطلب موظف به گوش دادن به گروه های از جملات کوتاه بودند که همه ی آنها با صدای مردانه به زبان انگلیسی صحبت می کردند.

اشتراک گذاری

در میان چالش هایی که ناشنوایان با آن روبرو هستند به عنوان اثر مهمان عصرانه معروف است که در آن به سختی می توان دیگران را در محیط های شلوغ و پرسر و صدا تشخیص داد. با این حال یک وسیله ی جدید می تواند با فشار دو انگشت به آنها کمک کند. تیم تحقیقاتی بین المللی دانشگاه اورشلیم که توسط دانشگاه اورشلیم هدایت میشود با دو گروه آزمایش هر دو جنس مذکر و مونث شروع به کار کرد همه آنها انگلیسی صحبت می کردند و هیچ کدام از آنها مشکل شنوایی نداشتند. افراد داوطلب موظف به گوش دادن به گروه های از جملات کوتاه بودند که همه ی آنها با صدای مردانه به زبان انگلیسی صحبت می کردند. هنگامی که سوژه های آزمایشی ابتدا با استفاده از هدفون به جملات گوش می دادند فهمیدند آنچه که گوینده می گوید بسیار مشکل بود با این حال درک آنها به طور قابل توجی بهبود یافت در حالی که در حین گوش دادن شاخص و انگشت های میانی خود را در برابر یک دستگاه بازخورد لمسی ارزان نگه میداشتند.
این دستگاه به عنوان شنوای ویبره ای برای ناشنوایان شناخته می شود که سیگنال های صوتی گفتاری با فرکانس پایین را به لرزش تبدیل می کند دانشمندان بر این باورند که با اجازه دادن به آنها برای استفاده از دو حس بینایی و لامسه به شرکت کنندگان کمک می کند تا آنچه را که گفته می شوند تفسیر کنند. همه ی آنها گفتند که یک بهبود 6 دسی بل در بالا از سطح درک شده تولید کرده است. یک نویسنده ی مقاله در مورد این محبث می گوید توانایی شنیدن از طریق انگشتان آدم می تواند به طور قابل توجهی به شنوایی کمک کند رویکرد ما نشان می دهد که تحریکات چند حسی همان نوع اطلاعات را فراهم می کند. (در این مورد زبان گفتاری که از طریق لامسه منتقل می شود) باید در همان ناحیه ی مغز پردازش شود (در این مورد مراکز زبان گفتاری) و در نهایت پیش بینی می کنند که تحریکات چند حسی، صدا و لمس باید ادراک را افزایش دهند.

مترجم: بهاره محجوب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian

افزودن دیدگاه