علوم پایه مواد

نیروگاه اتمی”Three Mile Island “تعطیل میشود

نیروگاه اتمی"Three Mile Island “تعطیل میشود
نوشته شده توسط shiva salimian

ایستگاه برق هسته ای جزیره سه مایلی در پنسیل وانیا قرار است طبق برنامه ی خود در ماه سپتامبر بسته شود. به دلیل مشکلات مالی ناشی از عدم پیشرفت لایحه ی حمایتی در قوه ی مقننه در 28 مارس 1979 واحد تولید انرژی هسته ای جزیره ی سه مایلی در بخش دوفن به علت تعدادی از نقص های طراحی و تصمیمات ضعیف در کنترل خنک کننده با مشکل روبرو شد.

اشتراک گذاری

نیروگاه اتمی جزیره سه مایلی در پنسیل وانیا قرار است طبق برنامه ی خود در ماه سپتامبر بسته شود. به دلیل مشکلات مالی ناشی از عدم پیشرفت لایحه ی حمایتی در قوه ی مقننه در 28 مارس 1979 واحد تولید انرژی هسته ای جزیره ی سه مایلی در بخش دوفن به علت تعدادی از نقص های طراحی و تصمیمات ضعیف در کنترل خنک کننده با مشکل روبرو شد.
مشکلات موجود در سیستم ثانویه ی غیر هسته ای توسط یک شیر در سیستم خنک کننده دنبال شد که منجربه هدر رفتن مقادیر زیادی خنک کننده شد. این کار به اندازه ای بد بود که تصمیم به تعطیلی مورد بررسی قرار گرفت.
به جز این موارد، کنترل ضعیف و طراحی های میانجی، اپراتورها را مجبور به انجام یک سری اشتباهات کردند که منجر به جلوگیری از داغ شدن راکتور هسته ای شد با این وجود گازهای نجیب و ایزوتوپ های بد در جو قرار گرفتند اگرچه هیچ تلفات یا جراحت ناشی از این حادثه وجود نداشت و اثرات جراحات به لحاظ آماری ناچیز تلقی می شد ولی این حادثه اثرات سیاسی وسیعی را به عنوان حمایت از قدرت هسته ای در امریکا و بسیاری از کشور های غربی داشت. اگرچه تی ام آی 2 تعطیل شد اما تی ام آی 1 امروز به فعالیت خود ادامه می دهد. با این حال مالک فعلی این مجموعه به مشکلات مالی درگیر در سوخت گیری کمک می کند.
دولایحه ی فوری در مجلس ایالتی پنسیل وانیا به تصویب رسید اما هیچ اقدامی برای پیش برد آن صورت نگرفت. با نزدیک شدن جلسه ی قانون گذاری نیروگاه اتمی به تعطیلی تصمیم گرفتند که پیش از موعد راکتور را خاموش کرده و بعد از تعطیلی نهایی گزارش فعالیت های تی ام ای 1 را تنظیم کنند.

امروزه برای کارمندان ما روز سختی است کسانی که امیدوار بودند سیاست گزاران ایالتی از ارزش انرژی هسته ای عاری از کربن حمایت می کنند، من می خواهم از صدها مرد و زن تشکر کنم که تا ماه سپتامبر به سلامت به کار خود ادامه خواهند داد.

براین هانسون، معاون ارشد و افسر ارشد هسته ای

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian