حمل و نقل دوچرخه

پدال های جیبی برای دوچرخه شما

پدال های جیبی برای دوچرخه شما
نوشته شده توسط shiva salimian

در حالی که بسیاری از دوچرخه سواران از پدال های به اصطلاح “بدون گیره” برای دوچرخه سواری حرفه ای استفاده می کنند، پدال های پلتفرم ساده معمولاً برای دوچرخه سواری های سریع و گاه به گاه، بهتر هستند. پدال جیبی برای ایجاد شکاف بین این دو نوع پدال طراحی شده است و به طور موقت پدال های بدون گیره را به پدال های پلتفرم تبدیل می کند.

اشتراک گذاری

در حالی که بسیاری از دوچرخه سواران از پدال های به اصطلاح “بدون گیره” برای دوچرخه سواری حرفه ای استفاده می کنند، پدال های پلتفرم ساده معمولاً برای دوچرخه سواری های سریع و گاه به گاه، بهتر هستند. پدال جیبی برای ایجاد شکاف بین این دو نوع پدال طراحی شده است و به طور موقت پدالهای بدون گیره را به پدالهای پلتفرم تبدیل می کند.

اول از همه، بله، شما درست می گویید – در حال حاضر چیزهای های مسطح پلاستیکی وجود دارد که می توانند تلنگری بر روی مکانیسم پدال های بدون گیره برای شخص سوم باشند. همانطور که در پدال های جیبی این ویژگی وجود دارد، این امکان را به کاربران می دهد که هنگام انجام کارها، سوار شدن با اعضای خانواده یا انجام کارهایی که راحتی در آن مهمتر از عملکرد است، به طور مرتب از کفش (به جای کفش دوچرخه سواری) استفاده کنند.
دوچرخه سوار ایسلندی، کارل بیرگیر بیورنسون، آن نوع از پدال ها را امتحان کرد، اما متوجه شد آن قسمت از پدال، که پا بر روی آن قرار می گیرد خیلی کوچک است، چرا که فقط یک طرف از پدال پوشانیده شده است (باعث می شود زمانی که پا در آن نیست، پدال به سمت پایین بچرخد)، علاوه بر آن، جدا کردن این قسمت از دوچرخه بسیار دشوار بود. همین عوامل باعث شد تا تیم به همراه دوستان مهندسشان، پدالهای جیبی یا Pocket Pedal  را اختراع کنند.

این وسیله، از پلیمر با دوام ساخته شده و در صورتی که فرد نخواهد از آن استفاده کند، می تواند جمعش کند و در داخل جیب خود جای دهد و هر زمان که فرد بخواهد از آن استفاده کند به راحتی می تواند آن را باز کند و بر روی پدال های بدون گیره ی دوچرخه های SPD و یا دوچرخه های کوهستان قرار دهد. چسب های محکمی که در قسمت بیرون این پدال های چیبی قرار دارند مانع از سُر خوردن کفش های دوچرخه سوار می شود و در مقابل قسمت های داخلی پدال های جیبی باعث می شود که از خارج شدن پدال بدون کلیپ در زمان دوچرخه سواری جلوگیری کند.

بیورنسون به ما می گوید: “ما آن ها را کاملاً آزمایش کرده ایم و احتمال کمبود آنها بسیار اندک است.” وی گفت: “ما با نسخه های قبلی با آن مسئله روبرو شدیم، اما من هنوز نتوانسته ام این نسخه ی نهایی محصول را، از ارائه دهیم. احتمالاً می توانیم این کار را با اراده و نیروی کافی انجام دهیم و مطمئنا هیچ نقصی در هر شرایط دوچرخه سواری معمولی، اتفاق نمی افتد. ”
پدالهای جیبی در حال حاضر در Eurobike 2019 در معرض نمایش گذاشته شده اند و از طریق لینک زیر می توانید آن ها را به مبلغ 39 یورو (حدود 43 دلار آمریکا) سفارش دهید.

مترجم: بهاره محجوب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian