علوم پایه فضا

گلوله های فرضی خطوط بین سیارات و قمرها را محو می کنند

گلوله های فرضی خطوط بین سیارات و قمرها را محو می کنند
نوشته شده توسط shiva salimian

شما سیارات را میشناسید. شما با قمرها آشنا هستید. اما در هنگام عبور از این دو ، چه اطلاعاتی بدست می آورید؟  این اشیاء فرضی عجیب، زندگی را به عنوان یک قمر در گردش سیاره غول پیکر آغاز می کنند اما مدل ها نشان می دهند که آنها می توانند تبعید شوند و در اصل به خود سیارات تبدیل شوند . در صورت صحت ، این تئوری می تواند برخی رازهای نجومی را توضیح دهد.

اشتراک گذاری

شما سیارات را میشناسید. شما با قمرها آشنا هستید. اما در هنگام عبور از این دو، چه اطلاعاتی بدست می آورید؟  این اشیاء فرضی عجیب، زندگی را به عنوان یک قمر در گردش سیاره غول پیکر آغاز می کنند اما مدل ها نشان می دهند که آنها می توانند تبعید شوند و در اصل به خود سیارات تبدیل شوند. در صورت صحت، این تئوری می تواند برخی رازهای نجومی را توضیح دهد.

تاکنون بیش از 4000 سیاره خارج از کهکشان راه شیری کشف شده است و اگر منظومه شمسی ما هر چیزی را پشت سر بگذارد طبیعی است که تصور کنیم بسیاری از اینها نیز باید قمرهای خود را میزبانی کنند. اما تاکنون هیچ شناسنامه ای به طور مستقیم تشخیص داده نشده است که شواهدی از آنها مشاهده شده باشد.

برای بررسی محل مخفی شدن آنها، ستاره شناسان اگزومون هایی را در مدار اطراف “مشتری داغ” مدل کرده اند.  اینها شایع ترین نوع سیارات فراخورشیدی هستند و همانطور که از نام آن ها پیداست، آنها غول های گازی به اندازه مشتری یا بزرگتر هستند و به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی ستاره هایشان بسیار متلاطم هستند.

جالب است که، این مطالعه نشان داد که اگزومونی های بزرگی که در حال گردش به دور “مشتری داغ” هستند می توانند از گرانش سیارات میزبان خود فرار کنند. در حالی که ممکن است برخی از آن اشیاء تبعید شده به سیاره سقوط کرده و یا به ستاره پرتاب شونده باشند، انتظار می رود تقریباً نیمی از آنها بتوانند به تنهایی زنده بمانند.

قمرها توانایی تبدیل شدن به سیاره های خیلی کوچک (جنین های سیاره ای) یا حتی سیارات کاملاً پهناور را دارند.

جیمه آلوارادو مونتس، محقق برجسته این تحقیق

در تحقیقات تیم مشخص شد که اشیاء شروع به تیرگی خطوط بین قمرها و سیارات می کنند. متأسفانه، ممکن است عمر آنها طولانی نباشد، تیم می گوید که ممکن است ظرف چند صد میلیون سال به انحلال برسند. این ممکن است تشخیص آنها را دشوار کند، همانطور که می تواند این واقعیت را داشته باشد که ما در این فاصله قادر نیستیم آنها را سیارات منظم بنامیم.
پیوندها می توانند چند سوراخ نقشه کیهانی را به هم وصل کنند البته به این شرط که وجود خارجی داشته باشند. برای مثال، الگوی عجیب و غریب ستاره دنباله دار، ممکن است “بزرگترین ساختار بیگانه” نباشد، اما ممکن است نتیجه پیوندها باشد.
البته در قدم های بعدی سعی می‌کنیم یک گلوله را در عمل مشاهده کنیم.

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian