تکنولوژی کودکان و والدین

گوینده ی هوشمند با استفاده از صدای سفید تنفس

گوینده ی هوشمند با استفاده از صدای سفید تنفس
نوشته شده توسط shiva salimian

محققان دنیس وایز/دانشگاه واشنگتن یک مهارت گوینده ی هوشمند را تقویت کرده اند که به یک دستگاه اجازه می دهد تا از صدای سفید استفاده کند هم برای ارام کردن کودکان خفته و هم نظارت بر تنفس و ‌حرکتشان. یک سیستم ابداعی جدید پیشنهاد می کند صدای سفید برخاسته از گوینده ی هوشمند می تواند استفاده شود تا بر تنفس و حرکت بچه ها در حین خواب نظارت کند تاکنون دستگاه نمونه ی اولیه توانسته است میزان تنفس را به درستی مطابق با نشانه ی اساسی استاندارد مانیتور ها شناسایی کند که به آینده ای اشاره می کند که در آن گویندگان هوشمند می توانند به صورت بی سیم سلامت فرد را کنترل کنند.

اشتراک گذاری

محققان دنیس وایز/دانشگاه واشنگتن یک مهارت گوینده ی هوشمند را تقویت کرده اند که به یک دستگاه اجازه می دهد تا از صدای سفید استفاده کند هم برای آرام کردن کودکان خفته و هم نظارت بر تنفس و ‌حرکتشان. یک سیستم ابداعی جدید پیشنهاد می کند صدای سفید برخاسته از گوینده ی هوشمند می تواند استفاده شود تا بر تنفس و حرکت بچه ها در حین خواب نظارت کند تاکنون دستگاه نمونه ی اولیه توانسته است میزان تنفس را به درستی مطابق با نشانه ی اساسی استاندارد مانیتور ها شناسایی کند که به آینده ای اشاره می کند که در آن گویندگان هوشمند می توانند به صورت بی سیم سلامت فرد را کنترل کنند.

گویندگان هوشمند رایج تر می شوند این دستگاه ها هم اکنون توانایی پخش صدای سفید را دارند.

شیام گولا کوتا سرپرست نویسندگان

اگر ما بتوانیم از این ویژگی صدای سفید به عنوان یک روش غیر فیزیکی برای نظارت بر حرکات دست و پای کودکان استفاده کنیم گوینده ی هوشمند وسیله ای میشود ک میتواند همه ی این کار ها را انجام دهدکه واقعا هیجان انگیز است.
سیستم برای تشخیص تنفس نوزاد از همان روش ردیاب صوتی زیر دریایی استفاده میکند ک میتواند اشیا را شناسایی کند.
سرمایه گذاری کردن روی طیف وسیعی از میکروفون ها که به گویندگان هوشمند جدید تبدیل شده اند میتواند صدای سفید منعکس شده از بدن کودک را ردیابی کند.

ما با انتقال یک سیگنال سر و صدای سفید تصادفی شروع می کنیم. اما ما این سیگنال تصادفی را تولید می کنیم، بنابراین می دانیم که تصادفی دقیقاً چیست. 

این سیگنال بیرون می آید و کودک را بازتاب می دهد. سپس میکروفون بلندگو هوشمند یک سیگنال تصادفی را برمی گرداند. از آنجا که ما سیگنال اصلی را می شناسیم، می توانیم اتفاقی را از آن خارج کنیم و فقط اطلاعاتی در مورد حرکت کودک باقی می ماند.

Anran Wang، نویسنده اول تحقیقات

دستگاه نمونه اولیه با نام BreathJunior برای اولین بار در یک شبیه ساز نوزاد مورد آزمایش قرار گرفت که نشان می دهد این سیستم می تواند به طور دقیق میزان تنفس را بین 20 تا 60 تنفس در دقیقه تشخیص دهد. سپس BreathJunior بر روی نوزادان در یک بخش مراقبت ویژه نوزادان آزمایش شد و نوزادان برای مقایسه به مانیتورهای تنفسی سیمی وصل شدند. مجدداً ، این سیستم بسیار دقیق ثابت کرد و میزان تنفس را تا 65 تنفس در دقیقه ردیابی کرد و از نزدیک با میزان ردیابی شده توسط دستگاه های سیمی و درجه یک بیمارستان مطابقت داشت.

این سیستم هنوز در مراحل اولیه است، اما محققان در تلاشند تا نتایج تجاری را از طریق استارتاپی به نام Sound Life Science (ساینس ساینس) توسعه دهند. دستگاه دیگری که در اوایل سال جاری از همان تیم تحقیقاتی ارائه شده بود، توانایی یک بلندگو هوشمند را برای نظارت بر بزرگسالان برای علائم ایست قلبی در هنگام خواب نشان داد. Shyam Gollakota بلند پروازان هوشمند را در آینده پیش بینی می کند که قادر به ردیابی نشانگرهای مختلف سلامتی باشند.

تنها در چند سال، ما از نظارت بر حرکات بزرگ در بزرگسالان و استخراج حرکت کوچک تنفس یک نوزاد تازه به دور رسیده ایم.” این امر به دلیل نوآوری های الگوریتمی و همچنین پیشرفت در سخت افزار بلندگوهای هوشمند امکان پذیر است. با نگاه به آینده می توان تصور کرد که بلندگو هوشمند را به یک “سه پایه پزشکی” تبدیل کنید که بدون تماس با تنفس می تواند انواع علائم حیاتی را رصد کند.

گولاکوتا

مترجم:بهاره محجوب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian