تکنولوژی رباتیک

BAE Systems از تانک با فناوری رباتیک نظامی پرده برداری کرد

نوشته شده توسط تارا صفری

BAE Systems   از تانک فناوری رباتیک خود (RTD ) به عنوان سکویی برای نمایش آخرین سیستم های رباتیک ربات رونمایی کرده است. با حضور در این نشست هفتگی انجمن سالانه ارتش ایالات متحده AUSA)  ) ، نمونه RTD  بدون سرنشین را نمایش داد .

در دو دهه گذشته، روبات ها بیشتر در میدان نبرد رایج شده اند، بنابراین تعجب آور نیست که شاهد روبات پیشرفته در تانک های زمینی مانند AUSA باشید که بیش از 30،000 شرکت کننده را جذب میکند. در مورد RTD ، به نظر می رسد BAE توانایی های جدی را نشان می دهد.

این شرکت جزئیات فنی زیادی را در مورد این خودرو منتشر نکرده است ، اما می گوید که تانک روباتیک  خود به دلیل درایو الکتریکی هیبریدی، از لحاظ سوخت کارآمد است  و دارای یک سیستم ترکیبی از لاستیک کامپوزیت و ایستگاه تسلیحات از راه دور 30 ​​میلی متر است ، و این موارد قابل توجه است.

 

برای بیان نكات بیشتر ، مجموعه ای از سنسورهای آگاهی و نظارت بر وضعیت 360 درجه ای وجود دارد كه شامل سیستم های تصویربرداری مادون قرمز با طول طولانی ، پردازش سیگنال و سیستم های پخش فیلم است. حتی یک ربات  و یک سیستم هوایی بدون سرنشینی UAS)  ) وجود دارد که می تواند برای ماموریت های مختلف مستقر شود.

این نمایش فناوری رباتیک به عنوان یك آزمایشگاه تانک سازی به منظور ادغام فن آوری های خودمختاری و کشندگی ، طراحی شده است.” “زیرساخت های الکتریکی ، علم بینایی پیشرفته و نرم افزاری که روی این شاسی کاملاً قابل اعتماد و مستحکم ادغام شده اند ، پایه و اساس توانایی واقعی این وسیله در میدان جنگ است. BAE Systems این وسیله را ساخته است تا به ما کمک کند ، بهترین راه را برای کاهش خطر برای سربازان خود را ایجاد کنیم.

James Miller ، مدیر توسعه تجارت در BAE Systems Combat Vehicles
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری