سبک زندگی کودکان و والدین

“چراغ روشن شب بچه ها”،نقشه ی زنده ی پرواز والدین

نوشته شده توسط تارا صفری

مسافران هوایی نسبتا به نقشه های زنده پرواز هواپیما عادت کرده اند و این نشان می دهد که این هواپیما چقدر از مقصد خود فاصله دارد یا در کجای مسیر قرار دارد  . شرکت هواپیمایی کانادا در حال حاضر ابزاری را معرفی می کند که نقشه های داخل اتاق خواب ها را نمایش می دهند و به بچه ها اجازه می دهد تا بدانند که والدین انها به زودی به خانه باز می گردند .

این ابزار به نام پرواز جت غربی (هنگامی که از بالا مشاهده می شود) به بلوتوث به یک گوشی هوشمند نزدیک متصل می شود که یک برنامه ی اختصاصی را اجرا می کند . هنگامی که پدر و مادر قصد ترک خانه شان را دارند انها شماره ی پرواز خود را به یک برنامه مشابه وارد می کنند در نتیجه نشان می دهند که انها در مسیر خود هستند .

برنامه متصل به اینترنت می شود و پرواز انها را در زمان واقعی ردیابی می کند و داده ها با نورپردازی روی سقف اتاق بچه تابیده می شود . والدین هم چنین می توانند از این برنامه برای ارسال پیام متنی به فرزندانشان در حین راه استفاده کنند . پیام ها بر روی سقف همراه با نقشه ظاهر می شود هنگامی که پرواز به مقصد خود می رسند فرود موفقیت امیز را اعلام می کند . وقتی که نه پدر و نه مادر در حال سفر نیستند ، این دستگاه به عنوان یک چراغ شب عمل می کند علاوه بر این بخش استوانه ی مرکزی ان را میتوان حذف کرد و مانند یک چراغ قوه استفاده کرد .

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری