تکنولوژی رباتیک

برنامه (‏innokind) مسیر درست یادگیری کد نویسی برای بچه ها

نوشته شده توسط تارا صفری

آینده نزدیک ما مملو از اتومبیل هایی است که می توانند ما را به اطرافمان ببرند ، ربات هایی برای کمک به کارها و دنیاهایی مجازی برای فرار به جایی که دنیای واقعی کمی کسل کننده است . آموزش بچه ها برای صحبت کردن با زبانی که چنین فناوری هایی بر پایه آنها ساخته شده است ، به اندازه ی خواندن ، نوشتن و ریاضیات بسیار مهم و حیاتی است . بسیاری از اسباب بازی های باهوش به برنامه نویس برای شروع کارش کمک مي کنند ، و آخرین مورد راه اندازی قطاری که از ربات های مصرف کننده Innokind است.
قطار هوشمند Intelino جذابیت خلاقانه ی مجموعه اولین قطار خریداری شده برای کودک شما را دارد اما کمی پیشرفته تر از مدل های فشاریِ چوبیِ قدیمی است . مسیرهای پلاستیکی به هم پیوسته ، یک موتور سرب (هوشمند) ، یک “ماشین سواری” غیرمجاز و مجموعه ای از مربع های رنگی را دریافت می کنند . این مجموعه برای کودکان 3 سال به بالا می باشد و عملکرد خارج از صفحه را با بازی مبتنی بر برنامه روی صفحه طراحی می کند .
موتور هوشمند دارای مغز میکروکنترلر AR-32 بیتی مبتنی بر ARM است و از باتری لیتیوم پلیمر برای بیش از 100 دقیقه بازی در هر بار، شارژ می شود. بچه ها می توانند با قرار دادن مربع های رنگی در نقاط استراتژیک مسیر ، سرعت و جهت و سایرفعالیت های قطار را کنترل کنند ، یعنی واقعا برنامه نویسی کنند .

کوپلر واگن الکترومغناطیسی همچنین می تواند با استفاده از کاشی های کنترلی مناسب فعال شود ، میشود با حرکت قطار هوشمند در مسیر حرکت ، ماشین های یدک کش را اضافه یا حذف کنید .

در این محصول قابلیت اتصال به بلوتوث 4.2 وجود دارد ، سنسورهای رنگی در زیر آنها نصب شده است تا “کد” ، “شتاب سنج 3 محوره” ، “سنسورهای سرعت و خازنی” و نورهای LED کنترل شده توسط کاربر را بخواند . و تمام این فناوری هوشمند در یک پلی کربنات و پوسته ABS  ، سرهم شده است که برای مقاومت در برابر خشونت  های بازی کودکان ساخته شده است.

‏Innokind قطار هوشمند intelino را در CES 2019 راه اندازی کرد . قرار است یک نمایشگاه نوپا در ماه مارس برگزار شود ، البته قیمت گذاری در حال حاضر مشخص نشده است .

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری