پیرامون خانه سبک زندگی

” خانه حلقه ای ” خانه ای درژاپن با طرحی الهام گرفته از یک کاخ ساخته شد

نوشته شده توسط تارا صفری

شرکت معماری tomohiro hataو همکارانش با ساخت یک خانه حلقه ای در اطراف یک باغ با استفاده از پنجره های بزرگ و ایوان های کم عمق باعث ایجاد یک ارتباط منحصر به فرد بین داخل و خارج خانه شدند ، و به این طریق خلق آرامش در یکی از باغهای مشهور ژاپن در یک محله ی شلوغ از کیوتو امکان پذیر شد .
این خانه از یک خانه باغ مشهور قرن 17 در غرب کیوتو الهام گرفته است که اکنون به عنوان یک جاذبه گردشگری محبوب و نمونه ای از معماری جذاب ژاپنی پذیرای گردشگران است . معمار به دنبال خرید یک مکان ارامش بخش در میان ویلا های باغ مانند بود ، اما با دیدن باغی در میان چهار ساختمان که ان را احاطه کرده بودند ، فکری به ذهنش رسید .
این معمار و همکارانش ماکتی از این باغ دوران امپراطوری را ساختند و آن را به کانون اصلی خانه حلقه ای تبدیل کرده اند و با این روش طرحشان را اجرا کرده اند . این خانه دو طبقه دارای حیاط در وسط خود است و از آنجایی که در حول محور باغ قرار دارد ، بدین معنی است که چشم اندازهای این فضای سبز مرکزی از هر طرف قابل مشاهده و دسترسی هستند .
پنجره های بزرگ کف به سقف ، بالکن های کم عمق و فضای بدون پرده این رابطه ی بین فضای داخلی و خارجی را تقویت کرده است ، با حرکت افراد در تمام خانه ، به نظر می رسد که منظره در حال تغییر است.

من بسیار خوشحال می شوم اگر از طریق این پروژه بتوانم امکانات جدیدی را برای یک خانه شهری فراهم کنم و بر این اساس سود خوبی به دست اورم .

سرپرست این شرکت
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری