سبک زندگی موسیقی

“Naim Audio”از سیستم پخش Mu-so Qb پرده برداشت

نوشته شده توسط تارا صفری

Audio، در سال 2014 با انتشار سیستم موسیقی بی سیم Mu-so باعث شد که جایی برای خود پیدا کند. دو سال بعد با فرمت جمع و جور تری به نام Qb وارد بازار شد. ما اکنون در قلمرو نسل دوم هستیم و به دنبال راه اندازی Mu-so 2 ، Qb جدید اعلام شد.

Mu-so Qb نسل دوم چند ترفند طراحی را برای تطبیق با ظاهر طراحی نسل قبل خود دریافت کرده است و در همان پلت فرم اختصاصی پخش موسیقی ساخته شده است. صفحه کنترل لمسی فیلتر شده است ، با همان سنسور روی صفحه نمایش روشن می شود و هنگام شناسایی کاربر ، صفحه را روشن می کند. Qb 2 را می توان با استفاده از یک برنامه موبایل Naim به روز شده یا یک گوشی از راه دور نیز کنترل کرد.

Naim سیستم 210 x 218 x 212 mm میلی متر (8.2 x 8.5 x 8.3 اینچ) را با تمام بلندگوهای جدید که در رابطه با کانون صوتی فرانسوی Focal بهینه شده اند ، مورد بررسی قرار داده است ، اما خروجی آن همانند نسل اول در 300 وات است. در هوشمندی این محصول نیز تجدید نظر شد ، اما DSP چند هسته ای در حال حاضر قادر به بیش از 10 برابر قدرت پردازش مدل قبلی است.

این سیستم می تواند فایلهای موسیقی را با رزولوشن 32 بیتی / 384 کیلوهرتز کنترل کند ، و می تواند از طریق UPnP ، AirPlay 2 ، Spotify Connect ، TIDAL و Chromecast به سرویس های پخش بیشتری دست یابد. Wi-Fi هم به 802.11ac ارتقا یافته است ، اگرچه Naim به جای آخرین نسخه بلوتوث، نسخه ی 4.2 را انتخاب کرده است.

کسانی که می خواهند اینترنت را با سیم متصل کنند از طریق درگاه اترنت گنجانده شده ،این امکان فراهم میشود. Qb 2 از پخش از طریق USB نیز پشتیبانی می کند و از ورودی نوری برای اتصال به تلویزیون اتاق نشیمن استفاده می کند.

این امکان وجود دارد که اتاقی چند واحد صوتی Mu از نسل اول و نسل دوم داشته باشد ، که از طریق برنامه Naim iOS / Android این امر امکان پذیر است. ترکیب همه ی آنها هم در یک واحد با بلندگوهای سازگار با AirPlay 2 یا دستگاه های Chromecast نیز امکان پذیر است .

نسل دوم Mu-so از تاریخ 2 سپتامبر با قیمت پیشنهادی 899 دلار به فروش رسید.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری