الکترونیک علوم پایه مواد

نیروگاه اتمی”Three Mile Island “تعطیل میشود

نوشته شده توسط تارا صفری

ایستگاه برق هسته ای جزیره سه مایلی در پنسیل وانیا قرار است طبق برنامه ی خود در ماه سپتامبر بسته شود . به دلیل مشکلات مالی ناشی از عدم پیشرفت لایحه ی حمایتی در قوه ی مقننه در 28 مارس 1979 واحد تولید انرژی هسته ای جزیره ی سه مایلی در بخش دوفن به علت تعدادی از نقص های طراحی و تصمیمات ضعیف در کنترل خنک کننده با مشکل روبرو شد .
مشکلات موجود در سیستم ثانویه ی غیر هسته ای توسط یک شیر در سیستم خنک کننده دنبال شد که منجربه هدر رفتن مقادیر زیادی خنک کننده شد . این کار به اندازه ای بد بود که تصمیم به تعطیلی مورد بررسی قرار گرفت .
به جز این موارد ، کنترل ضعیف و طراحی های میانجی ، اپراتور ها را مجبور به انجام یک سری اشتباهات کردند که منجر به جلوگیری از داغ شدن راکتور هسته ای شد با این وجود گازهای نجیب و ایزوتوپ های بد در جو قرار گرفتند اگرچه هیچ تلفات یا جراحت ناشی از این حادثه وجود نداشت و اثرات جراحات به لحاظ اماری ناچیز تلقی می شد ولی این حادثه اثرات سیاسی وسیعی را به عنوان حمایت از قدرت هسته ای در امریکا و بسیاری از کشور های غربی داشت . اگرچه تی ام آی 2 تعطیل شد اما تی ام آی 1 امروز به فعالیت خود ادامه می دهد . با این حال مالک فعلی این مجموعه به مشکلات مالی درگیر در سوخت گیری کمک می کند .
دولایحه ی فوری در مجلس ایالتی پنسیل وانیا به تصویب رسید اما هیچ اقدامی برای پیش برد ان صورت نگرفت . با نزدیک شدن جلسه ی قانون گذاری به تعطیلی تصمیم گرفتند که پیش از موعد راکتور را خاموش کرده و بعد از تعطیلی نهایی گزارش فعالیت های تی ام ای 1 را تنظیم کنند .

امروزه برای کارمندان ما روز سختی است کسانی که امیدوار بودند سیاست گزاران ایالتی از ارزش انرژی هسته ای عاری از کربن حمایت می کنند ، من می خواهم از صدها مرد و زن تشکر کنم که تا ماه سپتامبر به سلامت به کار خود ادامه خواهند داد.

“براین هانسون” ، معاون ارشد و افسر ارشد هسته ای
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری