محیط زیست

از بین رفتن تقریباً 3 میلیارد پرنده آمریکای شمالی از سال 1970

نوشته شده توسط تارا صفری

حتی اگر فراوانی گونه ای از موجودات “زیاد”  تلقی شود ، قطعاً هنوز نگرانی برای از بین رفتن آنها وجود دارد. یک مطالعه جدید نشان می دهد که این مورد در مورد پرندگان آمریکای شمالی صدق میکند ، به طور کلی ، از سال 1970 تعداد کل آنها 29 درصد کاهش یافته است.

 Kenneth V. Rosenberg در دانشگاه Cornell  و گروهی از محققان آمریکایی و کانادایی به تازگی مجموعه داده های چندگانه را از ایستگاه های کنترل پرندگان زمینی مورد بررسی قرار داده اند و این داده ها مربوط به 48 سال پیش است. آنها دریافتند ، برای 529 مورد از رایج ترین گونه ها در هر دو کشور ، از آن زمان تا کنون 2.9 میلیارد پرنده خالص از دست رفته اند.

بیش از 90 درصد این خسارت در 12 خانواده پرنده رخ داده است ، که شامل گونه های آواز خوانی مانند  گنجشک ها بوده است . از طرف دیگر ، گونه هایی مانند  پرندگان آبی و خزندگان در واقع افزایش جمعیت را تجربه کرده اند و به احتمال زیاد به دلیل تلاش برای حفاظت آنهاست ، که مطالعه نشان می دهد باید برای سایر گونه های پرنده ای نیز این حفاظت گسترش یابد.

علاوه بر این ، این  داده ها مربوط به شبکه راداری NEXRAD   است  که قادر به تشخیص گله های پرندگان مهاجر است . براین اساس ، مشخص شد که “عبور زیست توده پرندگان مهاجر” طی 10 سال گذشته بویژه در شرق ایالات متحده ، به طور مشابه کاهش شدیدی داشته است.

انقراض گونه ها منجر به بحران جهانی تنوع زیستی میشود ، اما انقراض با از دست دادن بخش بسیاری از جمعیت آغاز می شود که می تواند منجر به تغییرات ترکیبی و عملکردی اکوسیستم شود.با توجه به سرعت فعلی تغییرات جهانی محیط زیست ، کمیت تغییر در فراوانی گونه ها مهم است.

نظر محققان
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری