ایده های خوب سبک زندگی

تختخواب خودکار Dreamcase

تختخواب خودکار Dreamcase
نوشته شده توسط shiva salimian

شرکت ریوان هنوز موفق نشده است که یک کامیون را به تولیدات خود اضافه کند، اما موفق شده است که یک ون الکتریکی که برای کمپینگ مناسب است را به بازار عرضه کند. با این حال، طراحی و ساخت تسلا بسیار ساده است و ویژگی منحصر به فردی ندارد. این فاکتور برای تسلا بسیار شرم آور است، زیرا این شرکت در جایگاهی قرار دارد که به راحتی می تواند طراحی هایی را ارائه دهد تا برای کمپ ها و گردشگری مورد استفاده ی بیشتر قرار گیرد.

اشتراک گذاری

تختخواب خودکار

شرکت ریوان هنوز موفق نشده است که یک کامیون را به تولیدات خود اضافه کند، اما موفق شده است که یک ون الکتریکی که برای کمپینگ مناسب است را به بازار عرضه کند. با این حال، طراحی و ساخت تسلا بسیار ساده است و ویژگی منحصر به فردی ندارد. این فاکتور برای تسلا بسیار شرم آور است، زیرا این شرکت در جایگاهی قرار دارد که به راحتی می تواند طراحی هایی را ارائه دهد تا برای کمپ ها و گردشگری مورد استفاده ی بیشتر قرار گیرد. در همین حال، دیریم کِیس، تختخواب تاشو را به فروش می رساند که با استفاده از Model S ،Model X  یا Model 3 می تواند تسلا را به یک ون گردشگری و مناسب کمپینگ تبدیل کند.

مارک های RV مانند آدریا موبایل، اسپیراس و دیریم کِیس واقع در اسلوونی، توانست کیت های خواب را برای انواع مختلفی از وسایل نقلیه، از جیپ گرفته تا پورشه پانامارا، ارائه دهد. تبلیغات این شرکت کاملاً نشان می دهد که خودروهای تسلا عامل اصلی طراحی این تختخواب ها بوده اند.

در حال حاضر تسلا  با کمک این تختخواب توانسته است آنچه که برای یک کمپینگ نیاز است را فراهم سازد. دیریم کِیس به شکل سایپراس نیست و درون یک جعبه شیک قابل حمل بسته بندی شده است و مجهز به تشک فومی، پتو و2 عدد بالش می باشد. این تختخواب ها زمانی که جمع شده باشد از 4 پنل تشکیل شده است که در عرض دو دقیقه به یک تختواب راحت تبدیل می شود. زمانی که این جعبه به یک مکانی برای خواب تبدیل می شود، ارتفاع آن به گونه ای تنظیم می شود که فرد به راحتی می تواند بر روی آن استراحت کند. این تختخواب با عرضی معادل 94 در 99 سانتی متر (37 در 39 اینچ) یک تختخواب دو نفره محسوب می شود که معمولا برای یک نفر مناسب تر از دو نفر می باشد. ما فرض را بر این می گذاریم که یک مادر و فرزند یا یک زوج می توانند بر روی آن بخوابند، مطمئنا جای دنج و گرم و نرمی خواهد بود. از طرف دیگر، با طولی معادل 193 سانتی متر (76 اینچ) به اندازه ی کافی راحت خواهد بود، تا یک آقا و یا یک خانم بزرگسال با قدی متوسط بر روی آن بخوابد.

تختخواب خودکار دیریم کِیس می تواند به روش های دیگر نیز تا شود که در این حالت، از آن می توان به عنوان یک صندلی راحتی استفاده کرد. پنل های تکی می تواند به دو قسمت مجزا تبدیل شود و از آن به عنوان یک مبل راحتی در فضای باز استفاده کرد.

از آنجایی که دیریم کِیس تنها یک تختخواب است و فاقد تجهیزات دیگر برای کمپینگ مانند اجاق گاز، حمام و دستشویی است می تواند به عنوان آخرین وسیله ی مورد نیاز در تسلا استفاده شود و آن را به عنوان یک وسیله ی نقلیه ی کامل برای داشتن یک کمپینگ مناسب نشان دهد. همانطور که به یاد می آورید، این مدل به گونه ای طراحی شده است که تمام موارد موجود در تسلا، امکان کنترل آب و هوا، گردش هوا، میزان صدا و انتخاب چراغ ها داده می شود. در واقع تمام این کارها با استفاده از باتری لیتیوم با ظرفیت بالا انجام می شود. بنابراین شما نه تنها تشکی برای خواب دارید، بلکه اتاقی دارید که می توانید آب و هوا، موسیقی و نورپردازی آن را کنترل کنید – که این موارد برای داشتن یک کمپینگ لذت بخش، کم نیست.

قیمت تختخواب خودکار دیریم کِیس تسلا بین 709 تا 779 دلار (بدون در نظر گرفتن مالیات) می باشد که برای مدل 3 و مدل S پنج نفره و مدل های X هفت نفره ی تاشو موجود است. کیت پایه شامل کیس یا جعبه، تشک، بالش و پتو است. از دیگر مدل های سازگار خودرو می توان به واگن هایAlfa Romeo Stelvio ،Jaguar I-Pace ، Mercedes-Benz EQC ،Atlas Volkswagen  و Volvo V90 و V60 Cross Country  اشاره کرد.

طراحی این تختخواب ها به اندازه ی کافی خوب است، اما از اهداف بعدی، تولید چنین محصولاتی با قیمتی زیر 100 دلار باشد. با این حال، ما می دانیم که خریداران این محصول بیشتر به جای اینکه به پول آن دقت کنند به نوع طراحی و کیفیت آن می پردازند، زیرا افراد به جای اینکه بخواهند هزینه ی اقامت در هتل را بپردازند، برای وسیله ی نقلیه ی خود هزینه می کنند و در تمام مسافرت ها و کمپینگ های خود از آن استفاده می کنند. دیریم کِیس، کیت های Model S را در سال 2017 وارد بازار کرد و سال گذشته، مدل های X و 3 کیت خود را عرضه کرد.

مترجم:بهاره محجوب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian