تکنولوژی موبایل

سیستم SafeHalo برای غیر فعال کردن تلفن

سیستم SafeHalo برای غیر فعال کردن تلفن
نوشته شده توسط shiva salimian

امروزه بسیاری از تصادفات رانندگی توسط رانندگانی اتفاق میافتد که مشغول تماس یا پیامک دادن در تلفن های هوشمند خود هستند . سیستم SafeHalo   به گونه ای طراحی شده است که با غیر فعال کردن تلفن در صورت قرار گرفتن در نزدیکی صندلی راننده  کار میکند  و دوباره تلفن فعال میشود بعد از دور شدن از صندلی راننده.

اشتراک گذاری

امروزه بسیاری از تصادفات رانندگی توسط رانندگانی اتفاق میافتد که مشغول تماس یا پیامک دادن در تلفن های هوشمند خود هستند. سیستم SafeHalo   به گونه ای طراحی شده است که با غیر فعال کردن تلفن در صورت قرار گرفتن در نزدیکی صندلی راننده  کار میکند  و دوباره تلفن فعال میشود بعد از دور شدن از صندلی راننده.

سیستم SafeHalo که توسط Calgary Driving Technologies  چهار بعدی مستقر در کانادا ساخته شده است، از سه مؤلفه اصلی تشکیل شده است: یک ماژول “هاب telemetry ” که به درگاه تشخیصی OBD-II  اتومبیل وصل شده است، یک دستگاه Beacon   کوچک که به طرز جسورانه ای در سمت کابین مسافر قرار دارد، و برنامه iOS / Android همه اینها از طریق بلوتوث به صورت بی سیم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

اگر راننده به تنهایی سفر کند، Beacon نیاز یا استفاده نمی شود. در این حالت به محض این که هاب تشخیص داد که موتور شروع به کار کرده است و ماشین در دنده قرار داده شده است، باعث می شود برنامه تمام تماس ها و متون ورودی را مسدود کند و توانایی  آنها را غیرفعال کند – استثناء در مورد تماس های اضطراری خروجی است.

اما در صورت حضور سایر مسافران، از این Beacon بر اساس قدرت و جهت دریافت سیگنال بلوتوث در داخل کابین استفاده می شود. اگر مشخص شود که تلفن در مجاورت صندلی راننده است، باز هم تماس ها و متون مسدود می شوند. اما هنگامی که آن تلفن در صندلی دیگری به صندلی مسافر داده شود، قفل آن باز می شود و به آن شخص اجازه می دهد از طرف راننده از آن استفاده کند.

ممکن است افراد که در وهله اول علاقه ای به استفاده ازاین سیستم روی خود نخواهند داشت. ولی، عمدتاً این وسیله قرار است توسط افرادی مانند والدین یا کارفرمایان خریداری و نصب شود تا فرزندان یا رانندگان از استفاده غیرقانونی از تلفنهای خود جلوگیری کنند. و اگر یک راننده سعی کند برنامه را حذف کند یا از هاب جدا شود، والدین / کارفرمای را از طریق تلفن خود مطلع می کنند.

VP توسعه تجارت  می گوید که SafeHalo قبل از کریسمس باید تجاری باشد و قیمت آن چیزی در زیر 100 دلار کانادا (حدود 75 دلار آمریکا) در سال است.

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian