ایده های خوب سبک زندگی

کمک صداها برای حل مشکلات در خواب

کمک صداها برای حل مشکلات در خواب
نوشته شده توسط shiva salimian

یک رسم قدیمی میگوید که خوابیدن با فکر یک مسئله خاص و گیج کننده می تواند به طرز معجزه آسایی منجر به پیدا کردن یک راه حل در صبح شود. گفته می شود که آلبرت انیشتین طرفدار راه حل های بعد از خواب است ، و همچنین ایده های چرت های کوتاه  در طول روز را نیز تبلیغ می کند.

اشتراک گذاری

حل مشکلات در خواب

یک رسم قدیمی میگوید که خوابیدن با فکر یک مسئله خاص و گیج کننده می تواند به طرز معجزه آسایی منجر به پیدا کردن یک راه حل در صبح شود. گفته می شود که آلبرت انیشتین طرفدار راه حل های مشکلات در خواب است، و همچنین ایده های چرت های کوتاه در طول روز را نیز تبلیغ می کند.

این یک تجربه مشترک است که ما داریم زمانی که با فکر یک مشکل دشوار در شب می خوابیم هنگام صبح که کمیته خواب روی آن مشکل کارکرده باشد آن مشکل برطرف می شود.

John Steinbeck، نویسنده مشهور

دانشمندان می دانند که خواب برای حفظ بهینه سازی عملکرد شناختی مهم است. علاوه بر بهره مندی از سلامت جسمی و سلامت مغز تصور می شود خواب نقش اساسی در چگونگی حفظ اطلاعات جدید دارد. این فرآیند به طور کلی به عنوان یکپارچه سازی حافظه بیان می شود، جایی که ما اساساً تمام اطلاعات جمع آوری شده در طول روز و بیداری خود را مرتب می کنیم و آن را در مرکز قشر بالاتر قرار می دهد.

تحقیقاتی انجام شده مبنی بر این که آیا خواب به طور تجربی عملکرد حل مسئله را بهبود می بخشد و نتایج بدست آمده گفته های قدیمی را تأیید میکند. خوابیدن با فکر یک مشکل در هنگام خواب می تواند شانس یافتن راه حل را افزایش دهد، به خصوص در مواجهه با مشکلات دشوار.

Kristin Sanders، اولین نویسنده تحقیق جدید از دانشگاه Northwestern می گوید: “ما می دانیم که افراد خاطرات خود را هنگام خواب تمرین می کنند و آنها را تقویت می کنند.” “همچنین مشخص شده است که می توانید با پخش صداهای مرتبط با اطلاعات، این فرایند طبیعی تقویت شود.”

محققان این مطالعه جدید این سؤال كه آیا برخی از نشانه های صوتی می توانند برای بهبود توانایی ما در حل مسائل هنگام خواب استفاده كنند، پرسیدند. برای آزمون این فرضیه، از افرادی با مسائل مرتبط با علائم صوتی فردی استفاده شد. هنگامی که هر یک از افراد موفق به حل شش مسئله نشدند با یک سیستم کنترل خواب و الکترونسفالوگرام قابل حمل به خانه فرستاده شدند.

این دستگاه هنگامی که فرد وارد خواب موج آرام می شود را تشخیص داده و در مرحله خواب مطلوب صداهای منحصر به فردی که مطابق با مسئله هایی بود که در حل آن موفق نبوده اند را پخش کرد. روز بعد هر یک از شرکت کنندگان برای آزمایش و حل شش معمایی که نتوانستند آنها را حل کنند به آزمایشگاه بازگشتند.

نتایج قابل توجه نشان داد که افراد ، به طور قابل توجهی مسئله هایی را که در طول یک شب مورد توجّه قرار گرفته بودند، حل می کنند. در واقع ، 55 درصد بیشتر معماها حل شدند.

این مطالعه شواهد بیشتری را ارائه می دهد که پردازش مغز در هنگام خواب برای شناخت روز مفید است.” “در این حالت، اگر می خواهید مشکلات را حل کنید یا بهترین تصمیم را بگیرید، بهتر است با فکر آن بخوابید تا اینکه تا ساعت 3 صبح در توییتر بچرخید.

Mark Beeman، نویسنده ارشد

این مطالعه سؤالات جدید زیادی را ایجاد می کند که امیدوارم با تحقیقات آینده برطرف شود. برای مثال مشخص نیست که آیا مؤثرترین مرحله خواب برای اجرای این نوع نشانه های صدا بهتر عمل میکند یا نه. فرض بر این است که پخش زمان نشانه های صدا و موج خواب REM ممکن است نتایج حل مسئله خلاق را افزایش دهد.

همچنین مشخص نیست که چه چیزی در مغز اتفاق می افتد و منجر به خواب می شود که این نوع از نتایج حل مسئله را به همراه دارد. جالب توجه است، این مطالعه نشان داد كه نشانه های صدا به طور خاص توانایی سوژه ها را در به یاد آوردن جزئیات مسایل بهبود نمی بخشند. بنابراین در حالی که نشانه ها توانایی های حل مسئله را تقویت می کنند آنها به طور مستقیم جزئیات را تقویت نمی کنند. Beeman اظهار داشت که این بدان معناست که خواب بیشتر در مورد سازماندهی دانش است تا اینکه با اطلاعات جدیدی همراه شود.

مهم نیست که چقدر بخوابم، ولی نمیتوانم ناگهان سیاه چاله ها را کشف کنم یا درمانی برای یک بیماری نادر پیدا کنم، زیرا من دانش لازم و پیش زمینه لازم را ندارم.” “با این حال، اگر شما در مورد یک مسئله کاملاً مطالعه کرده اید و هنوز گیر کرده اید، فکر کردن در مورد آن و خوب خوابیدن ممکن است ترفندی برای حل آن باشد.

Beeman

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian