ایده های خوب سبک زندگی

نظارت کفی “هوشمند” بر روی پای دیابتی ها

نوشته شده توسط تارا صفری

از آنجا که دیابتی ها اغلب ، مستعد ابتلا به زخم های پوستی در پاهای خود هستند. درمان این زخم ها بسیار دشوار است و بعضی اوقات منجر به قطع عضو می شود. با این وجود ، یک کفی جدید طراحی شده است تا از ایجاد آن زخم ها جلوگیری کند.

 

این وسیله توسط Linh Le  ساخته شد ، هنگامی که وی دکترای مهندسی شیمی را در موسسه فناوری Stevens در نیوجرسی دنبال می کرد. و هم  اکنون مدیرعامل Bonbouton   است شرکتی که این فناوری را تجاری کرده است.

 

در داخل یک جفت کفش معمولی  ، دو کفی وجود دارد که هر کدام از شبکه های دارای سنسورهای مبتنی بر گرافن استفاده می کنند تا تغییرات فشار و دمای پوست را در نقاط مختلف کف پا اندازه گیری کنند.

 

اگر داده ها نشان  دهد که التهاب موضعی در حال وقوع است ، کفی مجهز به بلوتوث به طور خودکار هشدار را به برنامه iOS / Android   در تلفن هوشمند پوشنده  کفش می فرستد و به آنها می فهماند که زخمی در حال شکل گیری است. این برنامه همچنین به کاربران توصیه می کند بهترین اقدامات عملی را انجام دهند ، علاوه بر این می تواند برای هشدار دادن به افراد دیگر ، مانند پزشکان یا اعضای خانواده تنظیم شود.

 

کفی ها دارای باتری های غیر قابل شارژ هستند و گفته می شود تا چهار ماه قبل از نیاز به تعویض ، دوام می آورد.

 

 این اولین کفش برای جلوگیری از زخم نیست که ما دیده ایم. دانشمندان دانشگاه عبری اورشلیم و انستیتوی تحقیقاتی سیلیکات Fraunhofer   آلمان در حال تولید جورابهایی برای نظارت بر فشار پا هستند ، در حالی که در سان فرانسیسکو Siren   جوراب های الکترونیکی می فروشد که بر دمای پوست نظارت دارند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری