عکاسی

برندگان مسابقه جذاب ترین عکس جهان: جوایز Pano

نوشته شده توسط تارا صفری

یک عکس هوایی باورنکردنی از “رودهای بافته” ایسلند مقام اول را در جوایز سالانه Pano به دست آورد ، این مسابقه عکاسی برای نشان دادن شکوه و عظمت عکاسی پانوراما ، اختصاص داده شده. در دهمین سال این مسابقه ، تقریباً 5000 شرکت کننده از بیش از 70 کشور جهان دریافت کرد.

از منظر زیبایی شناسی ، جوایز بین المللی Epson Pano   هر ساله خیره کننده ترین مجموعه عکسها را ارائه می دهد و امسال نیز از این قاعده مستثنی نبود. این جوایز دارای دو بخش اصلی است: باز و آماتور ، در واقع آماتورها به عنوان کسانی تعریف می شوند که کمتر از 20،000 دلار در سال از عکاسی به عنوان یک شغل درآمد کسب می کنند و تنها شرط اصلی این است که عکس ها باید حداقل با نسبت 2: 1 یا 1: 2 ارائه شوند.

Mieke Boynton عکاس استرالیایی جایزه مهم عکاس آزاد سال را بخاطر عکسبرداری هوایی چشمگیر انتزاعی خود گرفت. عکس برنده ، عکسی است که بر فراز ایسلند گرفته شده ،حرکت رودخانه در پهنه چهل تکه ی به یک بوم چشمگیر امپرسیونیستی تبدیل می کنند ، و در یک مقطع شبیه به یک اژدها با نفس های آتشین است.

من هیجان پرواز را سیار دوست دارم و دیدن پیچیدگی ظریف هنر طبیعت از 1000-2،000 پا بالاتر از  لذت و نشاط عجیبی دارد.” “من به مناطق دور افتاده و غیرقابل دسترس سفر می کنم –  بسیاری از آنها را نمیتوان بدون  هواپیماهای بدون سرنشین عکاسی کرد – و بسیاری از این مکان ها شبیه به نقاشی های انتزاعی غول پیکر هستند. من مجذوب هنر Andre Ermolaev   و MC Escher  و Wassily Kandinsky  و Piet Mondrian  و هنرمندان Papunya Tula هستم.

Boynton

در کنار جوایز برتر در بین دو مقوله کلی (طبیعت / منظره و محیط داخلی / معماری داخلی) ،  جوایز ویژه متعددی اعم از جایزه هنر دیجیتال ،  جایزه تصویر برتر با تلفن هوشمند و یک جایزه Curator’s نیز وجود داشت – که توسط متصدی و بنیانگذارجوایز Pano David Evans ،    انتخاب شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری