سبک زندگی معماری

برج های الهام گرفته از Pharrell Williams

برج های الهام گرفته از Pharrell Williams
نوشته شده توسط shiva salimian

موسیقی و معماری اغلب با هم همکاری دارند ، از جمله وقتی که Beyoncé از یک آسمان خراش الهام گرفت و David Adjaye با برادرش همکاری کرد تا آلبوم خود را بیرون دهد و در این راستا اخیرا Pharrell Williams ستاره پاپ در زمینه طراحی یک جفت برج مسکونی مرتفع همکاری کرده است.

اشتراک گذاری

موسیقی و معماری اغلب با هم همکاری دارند، از جمله وقتی که Beyoncé از یک آسمان خراش الهام گرفت و David Adjaye با برادرش همکاری کرد تا آلبوم خود را بیرون دهد و در این راستا اخیرا Pharrell Williams ستاره پاپ در زمینه طراحی یک جفت برج مسکونی مرتفع همکاری کرده است.

هنوز مکان این ساخت و سازهای مشخص نشده ولی برای ساخت و سازها در تورنتو برنامه ریزی شده است. براساس بیانیه مطبوعاتی توسط توسعه دهندگان، Pharrell Williams با معماران گروه IBI و طراحان U31 همکاری داشته است.

قضاوت کنید این که دخالت شخصی این هنرمند در واقع چقدر مهم است، دشوار است و هرچند Williams برای این نوع کارها تجربه داشته است، از جمله همکاری در طراحی مرکز جوانسازی در میامی. و به گفته او اصلا در این باره نگران نیست.

نمای های موج دار ساختمانها از آهنگ Gust of Wind او الهام گرفته شده است و از الگوهای موج صدا از آن برای ایجاد بالکن استفاده شده است.

ما تقریباً در مراحل اولیه به این مفهوم رسیدیم و با Pharrell کار کردیم تا آهنگی را انتخاب کنیم که واقعاً  متعلق به او باشد و بتواند به این ایده کمک کند.” وی گفت: ” یک احساس پیچیده و خالص در رابطه با این ساختمان وجود دارد، به همین دلیل Gust of Wind بسیار مناسب بود. هنگامی که ما این آهنگ را می خواندیم،  نت های مناسب که  روانتر بودند را ، تست و تکرار میکردیم. همانطور که در اطراف ساختمان قدم بزنید، دو روی ساختمان یکسان نیست.طراحی های این ساختمان، لحظات مختلفی را از این آهنگ نشان می دهند.

Mansoor Kazerouni، معمار ارشدگروه IBI

برج شمالی از 21 طبقه تشکیل شده و تا 76.9 متر (252 فوت) بالا خواهد رفت، در حالی که برج جنوبی دارای 32 طبقه و از ارتفاع 108.55 متر (356 فوت) خواهد بود. این ساختمان ها یک تریبون مشترک خواهند داشت و 751 خانه در آن وجود دارد، از آپارتمان های استودیویی گرفته تا سه اتاق خوابه، که قیمت ها در حدود 400000 دلار آمریکا شروع می شود.

علاوه بر این، به عنوان بخشی از پروژه، ساختمان 413 واحدی کوچکتر دیگری در کنار برج ها ساخته خواهد شد و شامل 200 واحد مسکن ارزان قیمت نیز میباشد و در ضمن یک پارک عمومی جدید نیز ایجاد خواهد شد.

امکانات برنامه ریزی شده شامل یک مرکز بهداشت با استخر سرپوشیده، فضای باز، باغ ها، فضاهای همکاری، یک مرکز تناسب اندام و کلوپ برای بچه ها است.

مترجم:بهاره محجوب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian