عکاسی محیط زیست

برندگان فوق العاده ی عکاسی حیات وحش سال 2019

برندگان فوق العاده ی عکاسی حیات وحش سال 2019
نوشته شده توسط shiva salimian

برندگان پنجاه و ششمین مسابقه عکاس حیات وحش سال مشخص شده  که در آن جایزه اصلی به یک عکس باورنکردنی از یک روباه و موش کوهی که در لحظه مرگ یا زندگی گرفته شده است، تعلق گرفته. مجموعه چشمگیری از تصاویر برنده شده، این مسابقه را به عنوان برترین رقابت جهانی عکاسی حیات وحشی تأیید می کند.

اشتراک گذاری

برندگان پنجاه و ششمین مسابقه عکاسی حیات وحش سال مشخص شده  که در آن جایزه اصلی به یک عکس باورنکردنی از یک روباه و موش کوهی که در لحظه مرگ یا زندگی گرفته شده است، تعلق گرفته. مجموعه چشمگیری از تصاویر برنده شده، این مسابقه را به عنوان برترین رقابت جهانی عکاسی حیات وحشی تأیید می کند. تصویر برنده با عنوان The Moment، توسط عکاس بومی تبتی Yongqing Bao گرفته شده است. این عکس که در بهترین زمان گرفته شده تعادل ارزشمند طبیعی را هنگامی که یک روباه تبت با یک موش کوهی درQinghai-Tibet Plateau در چین، روبرو می شود به تصویر می کشد.

از منظر عكاسانه، این بهترین لحظه ای است که در آن عکس گرفته شده. شدت بیان حالت ها در این عکس خیره کننده است مخصوصا پنجه های بالای موش خرمایی که بنظر میرسه سایر شرکت کنندگان در مسابقه را عقب نگه داشته.

Roz Kidman Cox، رئیس هیئت داوری امسال

جایزه برتر عکاس حیات وحش جوان بهCruz Erdmann 14 ساله رسید که پس از دریافت گواهینامه غواصی خود در سن 10 سالگی، نزدیک به 200 شیرجه ثبت کرد و به سرعت مجذوب عکاسی در زیر آب شد. عکس برنده او، از یک ماهی مرکب بزرگ بافنده در تنگه لمبه واقع در شمال Sulawesi اندونزی گرفته شد.

غواصی در تاریکی برای پیداکردن ماهی مرکب زیبا و توانایی عکس گرفتن از اون به این ظرافت که زیبای شگفت انگیز رنگ وشکل آن رو نمایان کنه، مهارت بسیار بالایی رو می طلبد. چه موفقیتی بزرگتر از این برای چنین عکاس جوانی می باشد.

Theo Bosboom عکاس طبیعت در هیئت داوری امسال

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian