حمل و نقل خودرو

حراج تنها خودروی پروازی با گواهینامه FAA

حراج تنها خودروی پروازی با گواهینامه FAA
نوشته شده توسط shiva salimian

 براساس حراج خانه Barrett Jackson، در حال حاضر تنها یک وسیله نقلیه به عنوان اتومبیل جاده ای و هواپیمای دارای گواهینامه FAA   ثبت شده است و قرار است در Scottsdale، آریزونا، به حراج گذاشته شود.

اشتراک گذاری

خودروی پروازی

براساس حراج خانه Barrett Jackson، در حال حاضر تنها یک وسیله نقلیه به عنوان اتومبیل جاده ای و هواپیمای دارای گواهینامه FAA  ثبت شده است و قرار است در Scottsdale، آریزونا، به حراج گذاشته شود.

Taylor Aerocar در زمان خود اتفاق بزرگی بود. طراحی خلاقانه Molt Taylor  برای این وسیله کوچک  دو صندلی به ارمغان آورد، موتور 150 لیتری Lyoming O-320 آن را با حداکثر سرعت 60 مایل در ساعت (5/96 کیلومتر در ساعت) به جلو میراند.

در صورت نیاز به پرواز، بال ها و دم های آن را در تریلر بزرگ  ‘8 پا (2.4 متر) با خود بکشید. و برای پرواز، می توانید وسایل پرواز را در طی یک فرایند که حدوداً نیم ساعت طول بکشد، وصل کنید. پرواز با سرعت حدود 55 مایل در ساعت شروع میشود (88 کیلومتر در ساعت) و به سرعت 100 کیلومتر در ساعت (160 کیلومتر در ساعت) میرسد.

در کل از نظر جاده ای و ثبت شده، این شرکت همچنین موفق به دستیابی به گواهینامه FAA در رده هوایی استاندارد است این تنها وسیله نقلیه ای که موفق به دستیابی به هر دو  مجوز شده است.

Taylor برنامه هایی  را در دست داشت تا Aerocar  را بصورت عمده تولید کند ولی او نتوانست تعداد کافی خریداران را  پیدا کند و این پروژه تنها با پنج مورد ساخته شد. اکنون، بیش از نیم قرن بعد، یکی از آنها برای فروش آمده است.

این دومین مدل خودروی پروازی با کد (N101D 1954)  ساخته شده است، و صاحب آن Greg Herrick آن را به خوبی در موزه پرواز طلایی Wings Flying در Minneapolis حفظ کرده است. کارکرد این وسیله 15254 مایل (24،549 کیلومتر) در جاده و 781 ساعت در هوا  است.

در گذشته Herrick  مشکلاتی برای فروش N101D داشت. و اکنون برای حراج در Scottsdale به Barrett Jackson میرود البته بدون هیچ گونه هزینه ای علاقه مندان به ماشین پرواز به سراغ پس اندازه ای خود بروید!

ظاهراً این وسیله هنوز حالت پرواز را داراست، بنابراین چه کسی می داند، شاید بتوانید این احساس فوق العاده  و پرماجرا را تجربه کنید.

مترجم:بهاره محجوب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian