سبک زندگی معماری

خانه کانتینری مستقل در مکزیک

خانه کانتینری مستقل در مکزیک
نوشته شده توسط shiva salimian

استودیو های معماری مکزیکی Studioroca  و Taller Escape  اخیراً در تلاشند تا بتوانند یک مدل خانه کانتینری پیش ساخته  قابل حرکت را تنها در 99 روز بعد از سفارش تهیه کنند. VMD  خانه کوچک ۳۰ متر مربعی است، سازگار با محیط زیست   که قابل حمل ساخته شده است و میتواند بطور مستقل در خارج شهر باقی بماند.

اشتراک گذاری

استودیو های معماری مکزیکی Studioroca  و Taller Escape  اخیراً در تلاشند تا بتوانند یک مدل خانه کانتینری پیش ساخته  قابل حرکت را تنها در 99 روز بعد از سفارش تهیه کنند. VMD  خانه کوچک ۳۰ متر مربعی است، سازگار با محیط زیست   که قابل حمل ساخته شده است و میتواند بطور مستقل در خارج شهر باقی بماند.

طراحی ساده و مقرون به صرفه  این خانه کوچک  از تمایل معماران به ایجاد خانه ای الهام گرفته که بتواند ساکنان شهر را مجدداً با مناظر طبیعی مکزیک متصل کند، در عین حال تمرکز جدی بر پایداری و کاهش صدمات به محیط زیست نیز دارد. بدین ترتیب خانه VMD   به عنوان یک محل اقامت یا استراحت آخر هفته طراحی شده است که می تواند تنها در هفت روز نصب شود، در حالی که تأثیر بسیار کمی بر مکان  و محیط زیست دارد.

VMD راهی است برای برقراری تعادل بین زندگی روزمره و تعطیلات آخر هفته. مکزیک کشوری است و به تنوع زیستی و مناظر بی نظیرش مشهور است، تلاش ما برای افزایش تجربه زندگی در VMD به آزادی منجر می شود.

خانه کانتینری پیش ساخته VMD به یک یا دو اتاق خواب دارای یک طراحی ساده و با مبلمان داخلی است. این خانه با یک ساختار کانتینری حمل و نقل قوی ساخته شده است، که اجازه می دهد آن را از طریق کامیون به راحتی به مقصد خود منتقل کرده و سپس بدون نیاز به پایه های پیچیده یا آماده سازی های طولانی، به راحتی به مقصد خود منتقل کنید.

VMD از تقویت کننده های داخلی برای ایجاد استحکام بیشتر ساختار و ماندگاری بیشتر استفاده میکند، به علاوه روکش های بخش خارجی نیاز به نگهداری کم هستند. دیوارها و پانل های داخلی به عایق حرارتی و صوتی مجهز شده اند که به خانه اجازه می دهد دمای داخلی  را در طول سال ثابت نگه دارد.

فضای داخلی VMD دارای یک اتاق خواب با چیدمان ساده است که شامل یک اتاق خواب مسترنیز میشود، دارای حمام مرکزی، فضای نشیمن باز و آشپزخانه زاویه ای، مجاور با منطقه وعده های غذایی است. خانه از طریق پنجره های شیشه ای کف تا سقف بزرگ، درب های شیشه ای کشویی و تراس چوبی به خارج از منزل گسترش یافته است که ایده آل برای استراحت در بیرون و یا سرگرمی و ناهار خوری در فضای باز است. علاوه بر این، این خانه دارای یک بسته مبلمان کامل داخلی است با طراحی Studioroca   و توسط سازندگان مبلمان محلی مکزیک تهیه شده است.

مفهوم مسکن های کوچک در جهان به روندی تبدیل شده است که با ویژگی های خود آزادی را فراهم می آورد. حداقل فضاها به انرژی و منابع کمتری نیاز دارند. منابعی که ما می توانیم برای فعالیتهای خود بر جسم، ذهن و روح خود متمرکز شویم. VMD واقعیتی است که یک شخص، یک زوج یا یک خانواده کوچک می توانند در آن زندگی کنند. هدف این پروژه الهام بخشیدن به محیط جسمی و روحی شما با توجه به محیط طبیعی  است. “

خانه VMD همچنین به پانل های خورشیدی پشت بام با محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و سیستم جمع آوری آب باران برای زندگی کامل در خارج از شهر مجهز شده است و همچنین دارای بخاری های خورشیدی استاندارد است، در حالی که خریداران در صورت تمایل میتوانند از توالت هایی استفاده کنند که کود تولید میکند. این خانه همچنین از فناوری روشنایی هوشمند و نظارت تصویری برخوردار است و به صاحبان این امکان را می دهد تا از راه دور سیستم را کنترل کنند.

قیمت اولیه مدل VMD تختخواب یک نفره 950،000 MXN (حدود 49،100 دلار آمریکا) است، و  فقط 99 روز بعد از تاریخ سفارش نصب می باشد.

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian