سبک زندگی موسیقی

خلق موسیقی در کف دست شما با Artiphon

خلق موسیقی در کف دست شما با Artiphon
نوشته شده توسط shiva salimian

Artiphon برای اولین بار در سال 2012/2013 با یک دستگاه دیجیتالی عجیب و غریب به نام Instrument 1 توجه ما را جلب کرد و موسیقی  مینواخت. ولی اکنون با یک تركیب كننده دستی به نام Orba  برگشته است.

اشتراک گذاری

Artiphon برای اولین بار در سال 2012/2013 با یک دستگاه دیجیتالی عجیب و غریب به نام Instrument 1 توجه ما را جلب کرد و موسیقی  مینواخت. ولی اکنون با یک تركیب كننده دستی به نام Orba برگشته است.

آخرین باری که Artiphon را بررسی کردیم، این شرکت تازه Instrument 1 را طراحی کرده بود تا ظاهری متفاوت  را به نمایش بگذارد و برای تأمین هزینه تولید، در Kickstarter ثبت نام کرده بود. Kickstarter اکنون سکوی انتخابی برای Orba است یک کنترل کننده synthesizer (یک ساز برقی یا ابزار الکترونیکی است که قادر به تولید انواع مختلف صدا و ترکیب سیگنال‌های با فرکانس متفاوت است) loop و MIDI   است اما به اندازه نصف پرتقال!

طراحی مینیمالیستی این وسیله شبیه تلاقی بین کنترل کننده بازی و نیمی از پرتقال است و حساسیت به لمس پرش حرکات انگشتان دست را مستقیماً به موسیقی ترجمه می کند.” “Orba روشی جدید و سرگرم کننده برای ساخت موسیقی است، حتی اگر قبلاً هرگز ساز نزده اید.

Artiphon

Orba یک گروه موسیقی در دستان شماست و توسط تیم Artiphon ایجاد شده و همراه با صداهای پخته و دارای صداهای سازهای طبل، باس، وتر و سرب است که می تواند برای ایجاد یک آهنگ با لوپ داخلی ساخته شود. هشت تاچ پد خازنی می توانند حرکاتی مانند ضربه زدن، کشویی و ویبراتو را ثبت کنند. و هنگامی که دستگاه پخش می کند دستگاه را میلرزاند، وسنسورهای حرکتی را در داخل ایجاد می کند.

این دستگاه موسیقی دستی دارای باتری و بلندگو داخلی است، بنابراین پخش کننده ها می توانند ریتم و ضربات را در هر کجا و هر زمان ایجاد کنند، و همچنین از طریق بلوتوث MIDI   یا USB-C   به دستگاه های تلفن همراه و رایانه ها متصل می شوند. Orba  با سیستم عامل های iOS ،Mac ،Windows و Android سازگار است و با همه نرم افزارهای ضبط شده اصلی از جمله GarageBand ،Ableton Live ،Logic Pro X ،Pro Tools و FL Studio  همکاری خواهد کرد.

همچنین یک برنامه همراه نیز وجود دارد که اجازه می دهد تا صدای ساز، صادرات خلاقیت به سایر برنامه های ساخت موسیقی یا اشتراک گذاری آهنگ در رسانه های اجتماعی را امکان پذیر کند.

پیش پرداخت Kickstarter از 79 دلار آمریکا شروع می شود و اگر همه برنامه ریزی ها انجام شود، تخمین می رود که حمل و نقل از آوریل سال 2020 آغاز شود.

مترجم: ساناز سلیمیان دستجردی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian