ایده های خوب تکنولوژی هواپیما

کاشت یک میلیارد درخت توسط هواپیماهای بدون سرنشین Flash Forest تا سال 2028

نوشته شده توسط تارا صفری

ما از سال 2016 به مفهوم احیاء جنگل با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین پرداختیم ، اکنون تیمی از فارغ التحصیلان علوم و مهندسی کانادا در رویای کاشت یک میلیارد درخت تا سال 2028 با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین هستند. این پروژه با نام Flash Forest   لقب گرفته و استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را با غلافهای مخصوص طراحی کرده و با فرآیند جوانه زنی سریعتر بذر ترکیب می کند. طبق گفته های Flash Forest  ، این فناوری می تواند درختان را 10 بار سریعتر از یک کارگر واحد و با هزینه ای 80 درصد ارزان تر کاشت کنند.

ما یک شرکت جنگل زایی با هواپیماهای بدون سرنشین کانادایی هستیم که با هواپیماهای بدون سرنشین ، بذرهای جوانه زده یا با سرعت جوانه زنی بالا را به خاک شلیک کنند.” ما برای پیشی گرفتن از تلاشهای سنتی درختکاری و سرعت بخشیدن به جنگل زایی جهانی ، فناوری ، نرم افزار و علوم زیست محیطی را ادغام می کنیم و هدف بلند پروازانه ما  کاشت 1 میلیارد درخت تا سال 2028 است .

Flash Forest

Flash Forest   با استفاده از یک هواپیمای بدون سرنشین سنگین که مجهز به دستگاه شلیک بادی است ، به شما این امکان را می دهد تا غلافهای کاشت در خاک را در عمق ایده آل قرار دهید. هر غلاف سفارشی حاوی حداقل سه دانه از قبل جوانه زده ، mycorrhizae ، کودها و مواد اضافی که گیاه دوست دارد (که تیم این مورد را مخفی نگه می دارد) است.

دانه ها قبل از ورود به زمین جوانه زده شده اند ، و الگوی رشد موفقیت آمیز و سیستم ریشه ای قوی دارند.  پس از کاشت در ادامه این پروسه با استفاده از یک پهپاد ، نیتروژن و سایر مواد مغذی با اسپری ، در اختیار نهال ها قرار می گیرد. علاوه بر این ، یک پهپاد نقشه برداری اضافی برای ارزیابی روند رشد گیاهان استفاده می شود. این تیم امیدوار است که هشت گونه مختلف را برای تولید اکوسیستم سالم بکار ببرند ، این در حالی است که به اندازه کافی درختانی برای جبران انتشار کربن آمریکای شمالی کاشته شده اند.

ما Flash Forest را با هدف جبران انتشار كربن  شروع كردیم تا تأثیرات قابل توجهی و قابل اندازه گیری را بر تغییرات آب و هوایی طی دهه آینده داشته باشیم.” “ما با گیاه شناسان و کارشناسان جنگلداری همکاری نزدیکی داریم و از فناوری پهپاد نقشه برداری چند طیفی برای انتخاب مکانهای ایده آل کاشت و ارائه اطلاعات پیگیری ارزشمند درمورد سلامت اکوسیستم استفاده می کنیم.

Flash Forest

غلاف های Flash Forest   نسبت به روش های کاشت سنتی از آب کمتری استفاده می کنند و فقط با گذشت 30 روز میتوان مقادیر انبوهی از آنها را ایجاد کرد. این امر به تیم اجازه می دهد تا درختان بسیار سریعتر و با صرفه جویی اقتصادی زیادی رشد کنند نسبت  به استفاده از نهال هایی که اغلب 12 تا 24 ماه  نیاز دارند تا بتوان آنها را کاشت.

امسال هشت گونه برگریز و کاج در جنوب Ontario کاشته ایم.” وی گفت: “ما به راحتی می توانیم غلافهایمان را با بذرهایی از هر گونه درخت پر کنیم (بجز بلوط و تعداد کمی از استثنائات بزرگتر). در صورت علاقه ، ما می توانیم هر گونه گیاه مناسب برای اکوسیستم را نیز با موفقیت بکاریم. 

Flash Forest

امسال هشت گونه برگریز و کاج در جنوب Ontario کاشته ایم.” وی گفت: “ما به راحتی می توانیم غلافهایمان را با بذرهایی از هر گونه درخت پر کنیم (بجز بلوط و تعداد کمی از استثنائات بزرگتر). در صورت علاقه ، ما می توانیم هر گونه گیاه مناسب برای اکوسیستم را نیز با موفقیت بکاریم. 

جنگل زایی زمینه ای بسیار ظریف است و برای این که ما بتوانیم این فناوری را در مرزهای بین المللی محقق کنیم به بودجه بیشتری نیاز داریم .” وی گفت: “ما نیاز فوری به خرید تجهیزاتی داریم که به ما امکان تولید میلیون ها غلاف بذر را می دهد. با حمایت مالی از شرکت ما ، به ما کمک می کنید تا فناوری خود را به جنگلهای اقیانوس آرام کانادا ، جنگلهای بارانی آمازون از برزیل و نهایتا درتمام کره زمین ببریم.

Flash Forest
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری

افزودن دیدگاه