ایده های خوب سبک زندگی

مواد غذایی برای جلوگیری از آلزایمر

مواد غذایی برای جلوگیری از آلزایمر
نوشته شده توسط shiva salimian

سالهاست که دانشمندان و پزشکان به طور مشابه توصیه می کنند که یک رژیم غذایی سالم می تواند خطر ابتلا به بیماریهای مزمن ، از دیابت تا بیماریهای قلبی را کاهش دهد. در بیشتر موارد ، این رژیم شامل ترکیبی از میوه ، سبزیجات ، غلات سبوس دار ، گوشت بدون چربی و مصرف محدود چربی های جامد ، قند و نمک است.

اشتراک گذاری

جلوگیری از آلزایمر

کاملاً مشخص نیست اما یک رژیم غذایی سالم به طور کلی بهترین توصیه است.

سالهاست که دانشمندان و پزشکان به طور مشابه توصیه می کنند که یک رژیم غذایی سالم می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمن، از دیابت تا بیماری های قلبی را کاهش دهد. در بیشتر موارد این رژیم شامل ترکیبی از میوه، سبزیجات غلات سبوس دار، گوشت بدون چربی و مصرف محدود چربی های جامد، قند و نمک است.

اما وقتی نوبت به سالم ماندن مغز شما می رسد، علم بطور مشخص روشن کننده نیست.

ما واقعاً در این مورد چیزی نمی دانیم.” او هم چنین افزود “به طور کلی، هر چیزی که برای سلامت قلب و عروق نیز مفید باشد، برای سلامت مغز نیز مفید است.

John Hsiao مدیر برنامه ها در موسسه ملی افزایش سن

محققان در حال حاضر مطالعات متعددی را انجام می دهند تا ببینند رژیم سالم می تواند مهارت های تفکر را حفظ کند یا خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد. به عنوان مثال Hsiao گفت، دانشمندان در حال بررسی دقیق تر رژیم غذایی مدیترانه ای هستند. رژیم غذایی مدیترانه غذاهای فرآوری شده و گوشت قرمز را محدود می کند و در عوض میوه ها، سبزیجات، غلات سبوس دار، لوبیا، آجیل، ماهی، روغن زیتون بیشتری استفاده می کند گاهگاهی هم لیوان شراب قرمز هم دارد.

برخی از شواهد نشان می دهد، افرادی که از آن غذاها استفاده می کنند، کمتر در خطر نقص شناختی خفیف می باشند. محققان همچنین در حال آزمایش یک رژیم غذایی مشابه با نام MIND هستند که رژیم غذایی مدیترانه ای را با رژیم طراحی شده برای مبارزه با فشار خون بالا ترکیب می کند. یک مطالعه اولیه نشان می دهد که این رژیم غذایی جدید ممکن است با کاهش بیماری آلزایمر ارتباط داشته باشد.

مترجم:بهاره محجوب

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

shiva salimian

افزودن دیدگاه