ایده های خوب سبک زندگی موسیقی هنر

خلق موسیقی در کف دست شما با Artiphon

نوشته شده توسط تارا صفری

Artiphon برای اولین بار در سال 2012/2013 با یک دستگاه دیجیتالی عجیب و غریب به نام Instrument 1    توجه ما را جلب کرد و موسیقی  مینواخت. ولی اکنون با یک تركیب كننده دستی به نام Orba   برگشته است.

آخرین باری که Artiphon   را بررسی کردیم ، این شرکت تازه Instrument 1 را طراحی کرده بود تا ظاهری متفاوت  را به نمایش بگذارد و برای تأمین هزینه تولید ، در Kickstarter   ثبت نام کرده بود . Kickstarter   اکنون سکوی انتخابی برای Orba   است – یک کنترل کننده synthesizer ( یک ساز برقی یا ابزار الکترونیکی است که قادر به تولید انواع مختلف صدا و ترکیب سیگنال‌های با فرکانس متفاوت است) ، loop   و MIDI   است اما به اندازه نصف پرتقال!

طراحی مینیمالیستی این وسیله شبیه تلاقی بین کنترل کننده بازی و نیمی از پرتقال است و حساسیت به لمس پرش حرکات انگشتان دست را مستقیماً به موسیقی ترجمه می کند.” “Orba روشی جدید و سرگرم کننده برای ساخت موسیقی است ، حتی اگر قبلاً هرگز ساز نزده اید.

Artiphon

Orba یک گروه موسیقی در دستان شماست و توسط تیم Artiphon   ایجاد شده و همراه با صداهای پخته و دارای صداهای سازهای طبل ، باس ، وتر و سرب است که می تواند برای ایجاد یک آهنگ با لوپ داخلی ساخته شود. هشت تاچ پد خازنی می توانند حرکاتی مانند ضربه زدن ، کشویی و ویبراتو را ثبت کنند. و هنگامی که دستگاه پخش می کند ، دستگاه را میلرزاند ، وسنسورهای  حرکتی را در داخل ایجاد می کند.

این دستگاه موسیقی دستی دارای باتری و بلندگو داخلی است ، بنابراین پخش کننده ها می توانند ریتم و ضربات را در هر کجا و هر زمان ایجاد کنند ، و همچنین از طریق بلوتوث MIDI   یا USB-C   به دستگاه های تلفن همراه و رایانه ها متصل می شوند. Orba  با سیستم عامل های iOS ، Mac ، Windows   و Android   سازگار است و با همه نرم افزارهای ضبط شده اصلی از جمله GarageBand ، Ableton Live ، Logic Pro X ، Pro Tools  و FL Studio  همکاری خواهد کرد.

همچنین یک برنامه همراه نیز وجود دارد که اجازه می دهد تا صدای ساز ، صادرات خلاقیت به سایر برنامه های ساخت موسیقی یا اشتراک گذاری آهنگ در رسانه های اجتماعی را امکان پذیر کند.

پیش پرداخت Kickstarter   از 79 دلار آمریکا شروع می شود و اگر همه برنامه ریزی ها انجام شود ، تخمین می رود که حمل و نقل از آوریل سال 2020 آغاز شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

تارا صفری